Áčko porazilo v přípravě Světlou 4:2 ( 1:0 )

SK Ždírec n.D. – Světlá n.S. 4 : 2 ( 1 : 0 )

Sestava : Rezničenko – Kysilko, Sysel, Blažek T. (46.min.Blažek L.), Pleva – Klimeš, Novotný, Mareš (75.min.Zahradník), Sobotka – Zahradník (46.min.Pátek), Klupka

Chyběli : Smejkal, Máša, Čalkovský (zranění), Kolouch, Vymetal (nemoc), Kučera (omluven)

Rozhodčí : Škorpík

Dalším naším soupeřem v zimní přípravě bylo mužstvo Světlé, která se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Janovice, suverénně kraluje I.A.třídě. I přes značnou marodku jsme od úvodních minut diktovali tempo hry. Světlá ovšem v úvodních 20-ti minutách pozorně bránila a stopeři Valenta s Tůmou se dlouhými nákopy snažili překonat naší obranu s cílem najít střelce Křikavu. Ten se také v první půli dostal do dvou nadějných šancí, ovšem bez efektu. Od 20-té minuty už začala hlavně naše záložní řada vedená Marešem přehrávat soupeře a vytvářet si šance. Kromě gólu si vytvořili vyložené příležitosti Mareš, Klupka, Zahradník a Klimeš. Soupeř mohl vyrovnat v poslední minutě první půle, kdy T.Blažek hlavou nastřelil břevno vlastní branky. Ve druhé půli se stala převaha ještě markantnější a dokázali jsme ji přetavit i v góly. V závěru naše koncentrace pod dojmem čtyřgólového vedení povolila a soupeře jsme nechali zbytečně snížit, kdy se dvakrát prosadil Křikava. Do 70.min. jsme podali v neúplné sestavě slušný výkon, ovšem závěrečná čtvrthodina budiž pro nás varováním. Další zápas sehrajeme v neděli 13.3. ve Ždáře n.S. s Hlinskem od 10 hodin.

Gólové momenty :

22.min. - Klupka prodloužil míč hlavou na rozběhnutého Klimeše, který podél vybíhajícího Janoty na 1 : 0

52.min. - Mareš vysunul uličkou mezi obránce Klimeše, jehož centr vyrazil Janota jen před sebe a dobíhající Pátek zvýšil na 2 : 0

58.min. - opět Mareš ve středu pole vybojoval míč, zatáhl ho až na velké vápno, kde ho posunul Novotnému, který ho poslal placírkou k tyči 3 : 0

63.min. - a znovu Mareš časovanou nahrávkou nastartoval L.Blažka, který centrem našel Klimeše 4 : 0

70.min. - Tůma přesným centrem z přímého kopu našel hlavu nabíhajícího Křikavu 4 : 1

88.min. - Štros využil ofsajdového postavení a akci dva na brankáře vylepšil přihrávkou na Křikavu, který do prázdné branky uzavřel skóre 4 : 2