22.2.2011, Zdeněk Pleva

Ždírec n.D. – Polička 3 : 2 ( 1 : 0 )

Sestava : Rezničenko – Pleva, Blažek T. (46.min.Sobotka), Klupka, Kysilko – Kučera, Smejkal, Novotný (46.min.Zahradník), Klimeš (46.min.Blažek L.) – Kolouch (60.min.Pátek), Čalkovský.

Branky : vlastní,Pátek,Čalkovský

Série přípravných zápasů pokračovala utkáním s mužstvem Poličky, momentálně osmým celkem KP Pardubicka. V úvodu jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a po dobrých příležitostech Klimeše a Čalkovského byl tlak zúročen vedoucí brankou. Okolo 20-té minuty hosté hru vyrovnali a jednoduchou hrou, plnou dlouhých nákopů začali zaměstnávat naší obranu. Hra ubrala na tempu, ale i tak vznikaly zajímavé situace na obou stranách. Z našich stojí za zmínku neuznaný gól Koloucha pro ofsajd a neproměněný samostatný nájezd Čalkovského. Začátek druhé půle byl z naší strany vlažný, za což nás hosté potrestali vyrovnávající brankou. Naštěstí se kluci rychle oklepali a brankami Pátka a Čalkovského jsme překlopili skóre na naší stranu. Bojující hosté stačili jen snížit dvě minuty před koncem. V celkovém obrazu hry byla naše výhra zasloužená, ovšem v naší hře je ještě mnoho nepřesností a chyběla i lepší komunikace v obraně, hlavně při dlouhých nákopech soupeře, kdy se projevila absence dispečera obrany Sysla. Další zápas nás čeká v sobotu 26.2.2011 v 17 hod. v Havl.Brodě, kdy se utkáme s ambiciózním celkem Třemošnice.

Důležité momenty zápasu :

8.min. – Čalkovský vysunul po pravé straně Klimeše,který přesprintoval svého strážce a jeho střílený centr si vracející se obránce srazil do vlastní branky 1 : 0

55.min. - po zbytečné ztrátě míče přišel dlouhý nákop za obranu,hosté unikli po pravé straně a po následném centru vyrovnali 1 : 1

65.min. - Smejkal prostrčil míč do vápna mladému Pátkovi a ten se dokázal proti hostujícímu brankáři nadvakrát prosadit 2 : 1

68.min. - Čalkovský se vyhnul ofsajdové pasti a svůj nájezd ještě vyšperkoval kličkou brankáři 3:1

88.min. - hosté využili rychlý brejk ke korekci skóre 3 : 2