5.11.2010, Zdeněk Pleva

Habry – Ždírec 2 : 4 ( 1 : 2 )

Sestava : Tomášek – Polánský,Veselský,Pleva,Kučera – Blažek (88.min.Mikulecký),Matějka Jiří, Matějka Jan  82.min.Zahradník),Novotný – Máša (90.min.Doležal),Sobotka.

Rozhodčí : Veselý ŽK 4 : 2 Diváků 80

Konečně! V posledním zápase podzimu jsme prolomili střelecké trápení a ze hřiště favorita vezeme tři body.Už v úvodní minutě jsme mohli jít do vedení,Sobotka sklepl míč Mášovi,ovšem toho při pokusu o obstřelení vychytal Krátký.Domácí kontrovali ve 4.min.,Polánský špatně  rozehrál,vypíchnutý míč se dostal k Tomovi ,jemuž brejk zlikvidoval Tomášek.Za dvě minuty  dobře pronikal do vápna agilní Máša,odražený míč se odrazil na vápno a Novotný ho napálil vysoko nad.Ve 14.min.přehodili domácí dlouhým autem příliš vysoko postavenou obranu hostů, Toma dostal balón na malé vápno ke Kudláčkovi a jeho nevydařené polonůžky skončili obloukem za zkoprnělým Tomáškem.Hosté se však brzo oklepali a diváci sledovali pěknou útočnou kopanou. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 27.min.,kdy rohový kop Jana Matějky prodloužil Novotný hlavou a dorážející Kučera byl na zadní tyči včas – 1:1.S domácími gól otřásl a viditelně znervózněli.Ve  31.min.si brankář Krátký a Doležal dávali ve vápně tak dlouho přednost až mezi ně vběhl Jan Matějka a stoper domácích ho netakticky fauloval.Penaltu s přehledem proměnil Jiří Matějka. Za dvě minuty prostrčil míč do vápna Jan Matějka Mášovi a ten v dobré šanci branku netrefil. Vyvrcholením tlaku byla nádherná bomba Jiřího Matějky,která otřásla břevnem.Ve 34.min.se  dostával do samostatného úniku domácí Toma,ovšem Tomášek byl z branky včas.Tři minuty před pauzou vypíchl dobře Novotný míč kapitánovi Stránskému a pěknou střelou těsně nad uzavřel poločasové dění.První velkou šanci druhé půle měli hosté.Jan Matějka uličkou vybídl ke skórování  Blažka,jenž šel od půlky sám na Krátkého,ovšem branku netrefil.Pak začali přitápět pod kotlem domácí a na dlouhé minuty zmáčkli hosty na jejich půlce.Nejdříve se dostali do brejku po špatně rozehraném rohovém kopu a jejich útok utnul dobrým zákrokem až Pleva.V 50.min.nebezpečný přímý kop točený na zadní tyč vytěsnil Tomášek na roh.Po jeho rozehrání se odražený míč dostal na roh malého vápna odkud ho Vrdský vrátil před branku a střelec Toma byl důraznější než obránci hostů.Domácí dál pokračovali v aktivitě,v 60.min.se ve vyložené šanci objevil nejlepší hráč domácích Kudláček a Tomášek předvedl klíčový zákrok.Potom přišli Mášovi chvíle,nejdříve v 68.min.pronikl do vápna a jeho střela na zadní tyč minula branku jen o centimetry.Rozhodnutí přinesla 71.min.,kdy se Máša dostal po pěkné uličce do úniku,přesprintoval Šemberu a konečně prostřelil Krátkého.Za čtyři minuty hosté vedení pojistili,když rohový kop prošel až Jirkovi  Matějkovi a ten málem protrhl síť.Domácí rezignovali a v další velké šanci se po přihrávce Jana Matějky ocitl Sobotka,ovšem sám před brankou usměrnil balón vedle.Závěr utkání už  rozkouskovala střídání a diskuze nervózních domácích s rozhodčím.V utkání jsme byli  favorizovaným domácím více než vyrovnaným soupeřem a až na slabou dvacetiminutovku ve druhé půli jsme předváděli kvalitní výkon a konečně stříleli i góly.Nerad byl někoho vyzdvihoval, kluci odvedli dobrý kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli.