Ždírec „B“ – Pacov „B“ 1 : 1 ( 0 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský,Klupka,Veselský,Kučera – Blažek,Matějka Jiří (85.min.Bílek),

Matějka Jan,Klimeš – Čalkovský (65.min.Málek),Zahradník ( 75.min.Mikulecký).

Rozhodčí : Šedivý Diváků 50 ŽK 0 : 2 ČK 1 : 1

Klasický scénář našich podzimních zápasů se odehrával na trávníku v posledním utkání na domácí půdě s rezervou Pacova.Nevyužité šance v prvním poločase,zbytečně inkasovaná branka a vydolovaný bod v samotném závěru.Úvod utkání se nesl spíše v opatrném duchu.První zahrozil Kučera,jenž pronikal po pravé straně,obrana odvrátila jen k Veselskému,který pálil mimo.Hosté, dirigovaní urostlou stopérskou dvojicí a zkušeným Hrobským,kontrovali střelou zdálky.V 11.min. Zahradník vysunul Blažka,který nastřelil jen vyběhnuvšího Jíšu.Za dvě minuty kopal Jan Matějka  roh,míč propadl až na zadní tyč k Zahradníkovi a ten trefil technickou střelou břevno.V 21.min. vydláždil Čalkovský uličku Zahradníkovi a toho při pokusu o kličku vychytal výborný Jíša.Za pět minut našel Jan Matějka centrem svého bratra ,který trefil hlavou jen náruč dobře postaveného hostujícího brankáře.Ve 28.min.kopali hosté rohový kop a osamocený kapitán trefil hlavou střed branky,kde stál Tomášek.Po půl hodině opět Čalkovský vysunul mladého Zahradníka,ten znovu samostatný únik zazdil.Za dvě minuty zpacifikovali rychlý brejk hostů Klupka se Zahradníkem. V poslední minutě mohli hosté domácí za neproměněné tutovky ztrestat,když se na malém vápně zjevil zcela nepokrytý Krejča a hlavou z vyložené šance branku netrefil.Druhá půle byla opticky vyrovnanější.První zahrozil v 52 min.tvrdou střelou Čalkovský.V 57.min. vrátili hosté po rohu míč před branku,kde ho hostující hráč ve skluzu nezasáhl.Po hodině hry potřetí v zápase neproměnil brejk Zahradník.Za dvě minuty dobře zakombinoval Čalkovský s Klupkou,ten postupoval na Jíšu, který jeho střelu vyrazil a Zahradník dorážku nasměroval opět do hostujícího brankáře.V 65.min. přišla klíčová chvíle zápasu,hostující útočník se dostával do úniku a Klupka ho musel zastavit jen za cenu ČK.Následný přímý kop Hrobského dokázal Tomášek vyrazit jen před sebe a dobíhající Vlach se hlavou nemýlil – 0:1. Po chvíli mohli domácí inkasovat podruhé,když po zbytečné ztrátě míče trefili hosté tyč.V závěru se hosté zbytečně stáhli do svého pokutového území a domácí je iv deseti začali přehrávat.Jejich tlak ještě stoupl po vyloučení hostujícího stopera v 88.min.Alespoň vyrovnání se domácí dočkali v 92.min.,kdy se nákop Jana Matějky odrazil ve vápně ke Kučerovi, ten z hranice penalty vymetl bombou šibenici.Opět škoda neproměněných vyložených šancí,hlavně v první půli.Defenziva funguje zatím dobře,jako poslední celek tabulky máme čtvrtou nejlepší obranu v soutěži,ovšem bilance vstřelených branka je katastrofální.Klukům nemůžu vytknout snahu,ale chybí nám větší vůle jít za gólem za každou cenu a klid v koncovce.Pochvalu v tomto zápase zaslouží Kučera a Čalkovský.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...