Ždírec „B“ – Pacov „B“ 1 : 1 ( 0 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský,Klupka,Veselský,Kučera – Blažek,Matějka Jiří (85.min.Bílek),

Matějka Jan,Klimeš – Čalkovský (65.min.Málek),Zahradník ( 75.min.Mikulecký).

Rozhodčí : Šedivý Diváků 50 ŽK 0 : 2 ČK 1 : 1

Klasický scénář našich podzimních zápasů se odehrával na trávníku v posledním utkání na domácí půdě s rezervou Pacova.Nevyužité šance v prvním poločase,zbytečně inkasovaná branka a vydolovaný bod v samotném závěru.Úvod utkání se nesl spíše v opatrném duchu.První zahrozil Kučera,jenž pronikal po pravé straně,obrana odvrátila jen k Veselskému,který pálil mimo.Hosté, dirigovaní urostlou stopérskou dvojicí a zkušeným Hrobským,kontrovali střelou zdálky.V 11.min. Zahradník vysunul Blažka,který nastřelil jen vyběhnuvšího Jíšu.Za dvě minuty kopal Jan Matějka  roh,míč propadl až na zadní tyč k Zahradníkovi a ten trefil technickou střelou břevno.V 21.min. vydláždil Čalkovský uličku Zahradníkovi a toho při pokusu o kličku vychytal výborný Jíša.Za pět minut našel Jan Matějka centrem svého bratra ,který trefil hlavou jen náruč dobře postaveného hostujícího brankáře.Ve 28.min.kopali hosté rohový kop a osamocený kapitán trefil hlavou střed branky,kde stál Tomášek.Po půl hodině opět Čalkovský vysunul mladého Zahradníka,ten znovu samostatný únik zazdil.Za dvě minuty zpacifikovali rychlý brejk hostů Klupka se Zahradníkem. V poslední minutě mohli hosté domácí za neproměněné tutovky ztrestat,když se na malém vápně zjevil zcela nepokrytý Krejča a hlavou z vyložené šance branku netrefil.Druhá půle byla opticky vyrovnanější.První zahrozil v 52 min.tvrdou střelou Čalkovský.V 57.min. vrátili hosté po rohu míč před branku,kde ho hostující hráč ve skluzu nezasáhl.Po hodině hry potřetí v zápase neproměnil brejk Zahradník.Za dvě minuty dobře zakombinoval Čalkovský s Klupkou,ten postupoval na Jíšu, který jeho střelu vyrazil a Zahradník dorážku nasměroval opět do hostujícího brankáře.V 65.min. přišla klíčová chvíle zápasu,hostující útočník se dostával do úniku a Klupka ho musel zastavit jen za cenu ČK.Následný přímý kop Hrobského dokázal Tomášek vyrazit jen před sebe a dobíhající Vlach se hlavou nemýlil – 0:1. Po chvíli mohli domácí inkasovat podruhé,když po zbytečné ztrátě míče trefili hosté tyč.V závěru se hosté zbytečně stáhli do svého pokutového území a domácí je iv deseti začali přehrávat.Jejich tlak ještě stoupl po vyloučení hostujícího stopera v 88.min.Alespoň vyrovnání se domácí dočkali v 92.min.,kdy se nákop Jana Matějky odrazil ve vápně ke Kučerovi, ten z hranice penalty vymetl bombou šibenici.Opět škoda neproměněných vyložených šancí,hlavně v první půli.Defenziva funguje zatím dobře,jako poslední celek tabulky máme čtvrtou nejlepší obranu v soutěži,ovšem bilance vstřelených branka je katastrofální.Klukům nemůžu vytknout snahu,ale chybí nám větší vůle jít za gólem za každou cenu a klid v koncovce.Pochvalu v tomto zápase zaslouží Kučera a Čalkovský.