Áčko přivezlo konečně body z venku

25.10.2010, Zdeněk Pleva
K dalšímu utkání odjela Dekora v kompletním složení na hřiště Pacova ,který se mohl pochlubit poslední bilancí 4 výher v řadě s cílem získat 3 body a smazat mínusové body v tabulce pravdy.

Slavoj Pacov  -  SK Dekora Ždírec n/D   1 : 2   / 1 : 2/

Brnaky :  2 minuta Čalkovský  0 : 1
              34 minuta  Kolouch  0 :  2
              43 minuta vlastní Carda  1 : 2                      ŽK  O : 1     ČK  0

Rozhodčí :  Dlouhý - Vidlák a Slezák           Diváků :  150

Sestava :  Lengál - Carda,Kysilko,Sobotka,Pleva - Máša /62. Šnobl / Smejkal,Mareš, Novotný / 67. Blažek/ - Kolouch / 88. Kučera/,Čalkovský.

Hned v 30 vteřině utkání po vzorném presinku domácí chybovali,míč získal Čalkovský a poslal do vyložené šance Koloucha,který na penaltě zaváhal a šanci zahodil.Než se domácí vzpamatovali, míč získal opět Čalkovský a z 20 m nechytatelně trefil šibenici domácí branky a již ve 2 minutě se stav měnil na  0 : 1.Dekora se neustále tlačila dopředu,nenechala domácí rozehrát a vytvářela si jednu šanci za druhou.V 34 minutě dlouhým nákopem za obranu uvolnil Carda Koloucha a ten nezaváhal 0 : 2 .Domácí přeskupili sestavu a pomalu přebírali iniciativu a ve 43 minutě po centru z pravé strany prošel míč přes celou bránu až k Cardovi,který uklidil míč do vlastní sítě.
Úvod druhého poločasu byl opět v režii Dekory,v 52 minutě trefil tyč Čalkovský , následovala šance Mareše ,kterou vychytal domácí brankář ,stejně jako krásnou střelu Smejkala z 12 m po dobré kombinaci celého útoku, 2x Novotný přestřelil domácí branku ze 12 metrů.Domácí zahrozili samostatným únikem z levé strany ,ale Lengál s přehledem akci vychytal,stejně jako několik těžkých centrů po rohových kopech domácích.Domácí v závěrečných minutách opětovně přeskupili řady a dlouhými míči se snažili o vyrovnání ,Dekora chodila do přečíslení ,ale třetí potvrzující gól nedala.V hektickém závěru domácí kopali v 92 minutě ideální standartní situaci z 16 m po faulu Blažka ,do vápna se nakupili všichni hráči na hřišti ,ale domácí kapitám Koller trefil pouze hráče ve zdi   , rozhodčí ukončil zápas a hráči Dekory se mohli radovat po zisku 3 bodů ze hřiště soupeře.

" Konečně jsme venku uhráli 3 body, většinu utkání jsme měli  převahu ,hráči bojovali ,dobře soupeře presovali a nenechali ho rozehrát,v závěru takticky drželi míč od naší branky s vyjímkou zbytečného faulu Blažka v 92 minutě.Tentokrát jsme působili jako mužstvo hrající venku s cílem bodovat ,dobře jsme bránili a dobrou kombinací ve středu hřistě jsme soupeře přehrávali .Spokojen jsem s výkonem všech hráčů, mimořádnou pochvalu zaslouží Petr Čalkovský za dobrý pohyb,napadání soupeře,vytváření finálních přihrávek i z hlediska toho ,že v sobotu pomáhal v utkání "B" týmu a odehrál dvě utkání za s sebou.Vysoký standart odvedl Mareš se Smejkalem a celá obrana včetně brankáře Legála"   hodnotil Čivrný

Další utkání se hraje doma již v SOBOTU od 13 30 hod s FC Jemnicko.