Áčko rozdrtilo Třebíč ,,B" 6:0

18.10.2010, Zdeněk Pleva
Po posledních čtyřech porážkách v řadě nastoupila Dekora po dlouhé době v domácím prostředí v kompletní sestavě / chyběl pouze dlouhodobě zraněný Sysel/ proti zatím poslednímu celku krajského přeboru.V celku hostů nastoupili kromě tří zkušenějších hráčů hráči ročníků 1990 - 1992 a na jejich výkonu to bylo vidět.

SK Dekora  - FK Třebíč "B"        6 : 0  / 3 : 0 /

Branky : 16. min  Čalkovský 1 : 0
             35.min  vlastní Venhoda Ondřej  2 : 0
             40 min  Čalkovský    3 : 0
             46 min  Smejkal       4  : 0
             51 min  Kolouch       5 : 0
             65 min  vlastní Dvořák  6 : 0

Sestava :  Lengál  -  Carda,Kysilko,Sobotka,Pleva - Novotný /57. min Kučera/ Mareš,Smejkal,Šnobl /57.Máša/ - Kolouch / 70 min. Blažek/ Čalkovský

Od začátku utkání byl zápas v režiji hráčů Dekory ,kteří koromě 4 krásných branek zahodili velké množství brankových šancí / Kolouch v 20 minutě ,Smejkal v 30 minutě , v závěru 2 x Blažek a Kysilko /Prní gól padl po akci Koloucha a Novotného ,když posledně jmenovaný našel centrem Čalkovského,který zblízka dal vedoucí gol.Druhý gól padl opět po centru Novotného a následném vlastenci Venhody.Třetí gól dal hlavou opět Čalkovský ,když Mareš ukázkově uvolnil Šnobla,který od rohového praporku našel hlavu Čalkovského přesným centrem.
Druhý poločas načal nechytatelnou střelou pod břevno z 20 m Smejkal ,aby vzápětí po přesném centru Čalkovského dal hlavou Kolouch již na 5 : 0. Hosté byli zralí na ručník a jejich psychické rozpoložení se projevilo v 65 minutě ,kdy si po rohovém kopu Smejkala dali opět vlastní gól hlavou Dvořákem.Domácí pokračovali v kombinační hře , další šance však již lehkovážně zahazovali / 2 x Blažek a 1x Kysilko/.Výhra tetokrát zasloužená,hosté však nekladli velký odpor a zápas jim nevyšel.Nejlepší hráč na hřišti byl Smejkal ,výkonem se mu přiblížil Čalkovský hrající tentokrát v útoku,vysoký standart odvedl Mareš , po zranění prvně hrající Novotný se ukázal velmi dobře a brankář Lengál domácí podržel při dvou velkých šancích hostů.

"Body samozřejmě beru ,ikdyž jsme chtěli hrát dle stanovené taktiky v úvodu trochu jinak - soupeře presinkem zatlačit a nedovolit mu rozehrát ,ale to bychom museli více chtít běhat a napadat rozehrávku ve více lidech, sám Roman Mareš ,který se snažil hrát dle stanovené taktiky na to nestačí.V závěru jsme měli dát více branek a odpustit si komentáře k rozhodčím a hráčům soupeře, hosté nebyli dnes důstojným soupeřem , uvidíme za týden v Pacově.Plná sestava je samožřejmě znát, škoda předcházejících zápasů ,kdy jsme nehráli kompletní"    hodnotil  trener Čivrný