12.10.2010, Zdeněk Pleva
Na hřiště soupeře z dolní poloviny tabulky odjela Dekora po dlouhé době skoro kompletní a proto konečná porážka je poměrně nečekaná.

Moravské Budějovice  -  SK Dekora Ždírec n/D    2 : 1 / 0 : 1 /

Sestava :  Lengál - Carda ,Kysilko,Sobotka,Pleva - Blažek /68. Máša/,Mareš, Čalkovský , Smejkal - Koluch ,Šnobl /76. Novotný/
připraven  Kučera

Branky :   42 min  Čalkovský   0 : 1
                59 min  Šplíchal L.  1 : 1
                78 min  Šplíchal J.  2 : 1

Rozhodčí : Pfeifer - Švec,Hájek

Utkání začali hosté velkým tlakem , hned v první minutě nedokázal zúročit samostaný nájezd Blažek,v 7 minutě Čalkovský z trestného kopu těsně vedle,po akci Blažka dal Šnobl  v 13 min opět těsně mimo stejně jako v 25 minutě.V této době už vedla Dekora na rohové kopy 8 : 0 a další slibné útočné akce nebyly dotaženy do konce.Až ve 42 minutě dal Čalkovský přízemní střelou k tyči z 16 m po akci Kolucha a Šnobla vedoucí gól. Do té doby se domácí k brance Dekory prakticky nedostali ,ale z prvního závaru v nastaveném čase prvního poločasu dali hlavou po trestném kopu tyč.

V 2 poločase domácí přidali na nasazení a důrazu,hráči Dekory přestali běhat a v 59 minutě přišel trest v podobě proměněného trestného kopu z 22 m ,když poměrně lehkou střelu vedle zdi do prostoru brankáře Lengál pustil.Hráči Dekory se vzpamatovali a začali hrát na výhru,ale hra se již tolik nedařila.V 78 minutě nepochopitelně prošla přízemní přihrávka přes oba stopery i na zadní straně hrajícího Plevy k jedinému hráči na hranici malého vápna,domácí útočník nastřelil po zemi tyč a následnou dorážku opět zpracoval a doslova donesl míč do branky za přispění stojící obrany Dekory.Závěr se odehrál v křeči hostů,kteří si přesto vytvořili několik dobrých standartních situaci,ale všechny špatně zahrál Čalkovský.

" Porážka s podlle mého názoru hratelným soupeřem mrzí ,ale fotbal se hraje na góly .Z velké převahy v prvním poločase jsme měli utkání rozhodnout,protože většinou žádné mužstvo nedokáže takto soupeře přehrávat celý zápas.Ve druhém poločase se nenašel jediný hráč ,který by byl schopen na hřišti pozvednout klesající výkon mužstva a strhnout mladší hráče k větší bojovnosti ,možná chybějící kondice a špatné zahrávání standartních  situací souvisí se slabší treninkovou docházkou poslední doby a chybějící sebedůvěrou.Za stavu 1 : 1 by mělo zkušené mužstvo s tímto soupeřem snadno uhrát alespoň remizu.Touto prohrou jsme se zřejmě dostali do sestupového pásma v tabulce a je na hráčích, aby tento nepříjemný fakt zvládli v dalších zápasech,se stále ještě hraje o 9 bodů "  hodnotil  trener Čivrný