4.10.2010, Zdeněk Pleva
K dalšímu utkání do Ždírce n/D přijel dosud vedoucí tým krajského přeboru  TKZ Slavoj Polná. Domácí tým bohužel dodržel tradici posledních 5 ti utkání a nastoupil k utkání bez 6 ti hráčů základního kádru ,když z "B" týmu vypomohl obránce Petr Doležal a vzhledem k situaci odehrál celé utkání, lavičku náhradníků tak zahříval pouze asistent trenera Mirek Plíšek.
Ještě k neúčasti  hráčů : Sysel a Novotný zranění , Kučera nemocen, Klupka pracovně zaneprázdněn , Sobotka v Egyptě a Marešovi neumožňuje smlouva s futsalovým Erapakem Chrudim hrát pravidelně fotbal za Dekoru Ždírec n/D. Po 5 ti zápasové pauze z důvodu trestu DK tak nastoupil oproti posledním zápasům pouze Čalkovský.

SK Dekora Ždírec n/D  - TKZ Slavoj Polná     0  :  5  / 0 : 4 /

Sestava : Lengál - Doležal, Čalkovský , Kysilko, Pleva - Blažek , Smejkal, Carda , Šnobl - Máša , Kolouch.
Připraven Plíšek

ŽK  2 : 1   ČK  0     Diváků 200   Rozhodčí  Straka - Rosický ,Šula

V úvodu utkání si vytvořili hosté herní převahu , vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou . Již v 6 minutě po pasu za obranu nedal šanci domácímu brankáři Kaplan . Domácí se postupně rozehráli , vyloženou šanci Blažka vychytal brankář hostů ve 20 minutě , v 25 minutě střela hlavou Koloucha skončila na tyči. Hosté však dobrou kombinační hrou s míči hranými za domácí obranu potrestali domácí 3 brankami  v rozmezí 7 minut - 30. minuta Tlačbaba, 32 minuta Kaplan a 37. minuta Kovář na poločasových 0 : 4.
Druhý poločas se domácí hráči zlepšili , vytvořili si optickou převahu s až nečekaným množstvím brankových šancí, hosté se spíše zaměřili na držení vedení a zisk 3 bodů a hra se jim už tolik nedařila, přesto v 90 minutě do otevřené obrany přidali 5 tý gól. Výhra hostů je naprosto zasloužená ,byli fotbalový a kombinačně zdatní , hráli fotbal bez faulů. Domácí přes snahu v současné sestavě neměli na zisk bodů nárok.

"Současná situace v mužstvu je díky mnoha hráčským absencím složitá  ,posledních 5 utkání mám problém postavit základní jedenácku s tím , že střídat v podstatě není koho. Každé mužstvo má své problémy, je těžké se na to vymlouvat, ale tento stav by těžko zvládalo každé mužstvo na úrovni krajského přeboru. Mužstvo a vedení samozřejmě serie porážek mrzí , ale příprava probíhá a čekáme na návrat absentujících hráčů. Dnes jsme na Polnou při vší snaze neměli "   řekl Čivrný

Vyjádření kapitána mužstva Radka Koloucha : Současná situace díky absencím hráčů je složitá , mužstvo však drží pohromadě, treninkový cyklus probíhá a čekáme na návraty hráčů a věřím v zlepšené výkony a zisky bodů. Chtěl bych touto cestou poděkovat hráčům "B" týmu za spolupráci a účast na utkání v Humpolci, jmenovitě Polanskému, Veselskému, Matějkovi, Mikuleckému, Havelkovi a za dnešní výkon i Petru Doležalovi. Zklamal mě přístup i neúčast na utkání s Polnou u mladého hráče Kučery"