1.10.2010, Zdeněk Pleva

SK Humpolec - SK Dekora Ždírec n/D 2 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: Lengál, Pleva, Kysilko, Veselský, Polanský, Blažek (83´Mikulecký), Carda, Smejkal, Máša, Kolouch, Šnobl. Připraveni Vymetal, Matějka Jan, Havelka Pavel.

Byť jsme odjeli do Humpolce v hodně improvizované sestavě, chtěli jsme v zápase bodovat. A začátek utkání nasvědčoval tomu, že by nemuselo zůstat pouze u přání.

Po úvodním rozkoukávání přišli první šance. Na naší straně to byl v 17´ nepřesný střelecký pokus Plevy po narážečce s Kolouchem. Soupeř se dostal do šance po chybné „malé domů“ Kysilka, domácí hráč bohudík zazmatkoval v zakončení. Postupně jsme získávali uzemní převahu, která vyústila ve 27´ v krásnou střelu Šnobla, kterou gólman domácích vytáhl z podbřevna na rohový kop. Domácí měli největší příležitost na skórování ve 30´, kdy přímý kop z levé strany tečoval smolně Kysilko a Lengál na poslední chvíli zachraňoval u levé tyče. O 4´ později přišla naše největší šance v utkání, kdy po spolupráci Blažka se Šnoblem na pravé straně prvně jmenovaný předložil do úplně volného prostoru na penaltě gólovou přihrávku Kolouchovi, který s ní naložil prachbídně a trefil pouze rukavice již ležícího humpoleckého gólmana.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a již po pěti minutách zahrozili dvěma střeleckými pokusy po odražených balonech, které stačil zablokovat Kysilko. Poté následovala další naše gólové šance, když se Carda skvěle uvolnil mezi stopery do šestnáctky, ale trefil také pouze brankáře domácích. Za svůj zlepšený výkon se Humpolec dočkal odměny v 58´, když jsme nedokázali pohlídat rohový kop z levé strany a domácí nás hlavou trestali na 1:0. Po vstřelené brance nám již začali docházet síly a místo kombinace jsme stále více pouze nakopávali míče na Koloucha. Ojedinělou výjimkou byla 63´. To se po kombinaci se Smejkalem dostal do domácího velkého vápna Šnobl, ale v rozhodující chvíli si ukopl míč. Humpolečtí hráči se stále více tlačili před Lengála a svůj tlak dokázali přeměnit v druhou branku, když se v 67´ po centru z levé strany prosadili nadvakrát střelou z penaltového prostoru. Do konce utkání se již stav nezměnil, i když se lépe pohybující domácí dostali ještě do třech slibných situací.

Vzhledem k vývoji utkání nás musí mrzet neproměněné gólové šance, které by jistě vedli k jinému výsledku. Po dobré první půly, jsme prohráli druhou, takže místo zasloužené remízy nevezeme z Humpolce ani bod. I přez nepříznivý výsledek utkání nemám hráčům co vytknout, protože herní nasazení bylo vynikající a všichni hráči bojovali do poslední minuty.

Pokud bych chtěl přece někoho vyzdvihnout, tak je to Kolouch za neúnavnou práci na hrotu a Polanský, který skvěle pracoval na levé straně obrany.