21.9.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Kožlí 2 : 1 ( 2 : 0 )

Sestava : Semelka – Polánský, Klupka, Veselský, Kučera – Mikulecký (80.min.Němec), Matějka Jiří, Matějka Jan, Málek – Sklenář, Bílek.

Rozhodčí : Tomášek ŽK 1 : 3 Diváků 100

V dalším domácím utkání z papírovým favoritem z Kožlí jsme konečně ukázali výkon hodný krajské soutěže. Do zápasu rezerva vstoupila se zdravou agresivitou a vůlí po vítězství, což nakonec přineslo tříbodový zisk. V první vážnější situaci se ocitli domácí, když v 8.min. obrana hostí odvrátila nebezpečný centr Jana Matějky na roh, po jehož zahrání zasáhl na poslední chvíli Dočkal před osamoceným Bílkem. Hosté odpověděli v 18.min., když po rychlém brejku Šimek těsně nedosáhl před prázdnou brankou na centr. Domácím se podařilo skórovat ve 27. min.Sklenář utekl po pravé straně, jeho přetažený centr vrátil Jan Matějka do vápna a Mikulecký tečovanou střelou poslal domácí do vedení – 1:0. Hned za chvíli střílel tvrdě Veselský, bohužel jen do středu branky. Nejhezčí moment zápasu přišel pět minut před pauzou, kdy se Jirka Matějka krásnou střelou trefil z 20-ti metrů přesně pod víko – 2 : 0. Ve 43.min. ještě hosté vyslali nebezpečnou střelu, která jen o centimetry minula Semelkovu šibenici. Do druhé půle vstoupili lépe opět domácí, Kučera z postu obránce zaútočil, krásně obešel tři hráče soupeře, předložil Jiřímu Matějkovi a ten s pomocí brankáře Dočkala trefil spojnici břevna a tyče. Za tři minuty střílel těsně nad Polánský. Potom začali přikládat pod kotel hosté. V 61.min.se dobře ve vápně uvolnil střelec Šimek, ale v dobré šanci přestřelil. Za pět minut zahrávali hosté přímý kop z nebezpečné vzdálenosti a Vosyka namířil svou jedovku o půl metru nad. V 73.min.měli domácí velkou šanci zvýšit vedení, po pěkné akci poslal Málek centr do šestnáctky, ovšem Bílek z malého vápna zpola odkrytou branku netrefil. Závěr patřil finišujícím hostům. Nejprve po přímém kopu trefili tyč a v 88.min. střídající Mikula dal výsledku konečnou podobu, když po další standartce napálil nekompromisně balón z voleje do sítě. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, protože hráči ukázali větší touhu po třech bodech. Kluci předvedli výborný týmový výkon a zbývá jen doufat,že na něj dokážou v dalších utkáních navázat.