15.9.2010, Zdeněk Pleva
Další mistrovské utkání sehrála Dekora na hřišti vedoucího oddílu soutěže TJ Nová Ves .

TJ Nová Ves - SK Dekora Ždírec n D      3 : 2  / 2 : 2 /
Branky :  15 . min  Bureš   1 : 0
              22. min   Sobtka  1 : 1
              32 min. Smejkal   1 . 2
              36 min.  Havlík z PK  2 . 2
              63 min. Čech        3 . 2

První poločas se hrál za převahy Dekory , která byla technicky, kombinačně lepší a na úvodní gól domácích odpověděla v rozmezí 10 minut a dostala se do vedení.Bohužel nechtěný faul Mareše na hráče nabíhajícího z velkého vápna na autové vhazování znamenal penaltu a poločasový výsledek 2 : 2 .
Druhý poločas domácí ještě přidali na agresivitě ,nasazení a bojovnosti a na tento způsob hry hráči Dekory nemohli najít recept.Po serii zaváhání obránců v 64 minutě dvakrát zázračně zachránil brankář Lengál,bohužel potřetí svým důrazem domácí míč do sítě Dekory dotlačili.Evidentní snaha hráčů Dekory vyrovnat se nezdařila ,domácí důrazně bránili výhru přesně do 90 minuty ,kdy rozhodčí bez nastavení utkání ukončil.
"S výkonem ,hrou a snahou hráčů jsem spokojen ,výsledek je ale špatný,přes veškerou snahu jsme se nedokázali prosadit na bojovně a důrazně hrající domácí.Pokud dáme v takovém utkání venku 2 góly měli bychom bodovat,ale rozhodující momenty jsou před brankami ve velkém vápně a v tom nás domácí přetlačili."  hodnotil trener Čivrný

Sestava : Lengál - Kysilko,Klupka,Sobotka,Pleva - Carda / 82. Kučera / Mareš , Smejkal , Šnobl - Máša /71 min Blažek/ Kolouch     připraven po zranění nedoléčený Novotný.