SK Ždírec ,,B" - Kamenice n.L. 2:1 ( 0:1 )

23.6.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Kamenice n.L. 2 : 1 ( 0 : 1 )

Sestava : Semelka – Pleva, Kysilko, Veselský, Doležal – Bílek ( 79.min.Chalupa ), Matějka Jan, Kolouch, Málek – Máša ( 85.min.Bříza ), Sklenář ( 46.min.Matějka Jiří )

Rozhodčí : Trocha Diváků : 80 ŽK 2 : 0

V posledním utkání sezóny šlo oběma mužstvům už jen o konečné umístění. Proto se na začátku odehrávala hra spíše mezi oběma šestnáctkami. První větší šanci si vytvořili domácí. Po důrazu Koloucha se dostal ve vápně k míči Máša a napálil balón do břevna. Kolem dvacáté minuty začínali přebírat iniciativu hosté. Ve 26.min.hrubě chyboval Pleva, když zpracoval míč jen pro hostujícího útočníka a toho ve velké šanci vychytal Semelka. Za dvě minuty se hosté dočkali. Domácí špatně zahráli ofsajdsystém, Martin Strašík pronikl středem obrany, obešel i Semelku a v pohodě zavěsil – 0:1. Domácí gól zmrazil a ještě jednou pustili hosty do velké šance. Dlouhán Tesař se dostal na malém vápně k hlavičce a Semelka opět předvedl výborný zákrok. Ve druhé půli se po pauze způsobené zraněním dostal do hry Jiří Matějka, Kolouch se posunul do útoku a domácí začali hosty přehrávat. Hned po dvou minutách si na uličku Kysilka naběhl Máša,obešel i brankáře, ale vracející se obránce mu míč ukopl. V 52.min. byl na hranici vápna faulovaný Bílek a Jiří Matějka poslal míč těsně vedle šibenice. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 55.min., když se po rohu Jana Matějky prosadil hlavou Kysilko. Za tři minuty si potáhl po vápně balón Kolouch, ale jeho střela mířila nad. Potom se po chybě Doležala řítili do brejku hosté, ovšem Tesař finální fázi pokazil. V 73.min.si Jiří Matějka obhodil obránce, vybíhající brankář však jeho pokus o lob vystihl. Rozhodující okamžik přišel šest minut před koncem, když Máša přešel na levé straně přes dva obránce a podél vybíhajícího golmana vsítil vítězný gól. Hosté mohli hned po rozehrávce využít nekoncentrovanosti domácí obrany, když zůstal na pravém křídle neobsazený hráč. Po dlouhém nákopu se dostal sám před Semelku, ale ten opět spoluhráče podržel. Závěrečný závar v domácím vápně vyřešili stopéři razantním odkopem a potom již přišel závěrečný hvizd rozhodčího. Po vyrovnané první půli jsme ve druhé hosty přehráli a posunuli se tak na konečné 8.místo, což na premiérovou sezónu není špatný výsledek. V závěrečném utkání vynikli brankář Semelka, Kysilko, Matějka Jan, Máša a Kolouch. Všem hráčům patří dík za výkony v celé sezóně a doufám, že se v příštím ročníku budeme pohybovat v klidných vodách tabulky. V závěru bych chtěl ještě poděkovat těm, kteří obětují volný čas a pomáhají s fungováním mužstva, pánům Klepetkovi, Dobiášovi a Průchovi.