21.6.2010, Zdeněk Pleva
V posledním utkání letošní sezony zajížděla Dekora k derbyutkání do Havlíčkova Brodu se snahou neporušit čtyřzápasovou šnůru vítězných utkání v řadě a přivést alespoň bod,bohužel treneři museli oželit neúčast hned 5 ti hráčů základní sestavy / pro zranění Šnobla a Cardu , pro pracovní zaneprázdnění Sobotku,Novotného a brankáře Vašíčka/

FC Slovan H. Brod  - SK dekora Ždírec n/D     2 : 2 / 1 : O/

Sestava :  Tomášek /31. ČK / - Kysilko, Čalkovský / 24. Pleva /, Klupka, Kučera - Horáček, Mareš, Smejkal, Málek / 31. Vymetal/ - Kolouch /62. Máša / Hanousek¨
ŽK  O : 1   ČK  O : 1  / brankář Tomášek /

Branky :   19. min  Provazník   1 : 0
                50.min  Kolouch      1 : 1
                52.min  Hanousek   1 : 2
                88.min  Hybner       2 : 2

Od prvních minut utkání se hrál technický fotbal ,domácí měli mírnou převahu,hosté dobře bránili vlastní polovinu a vyráželi k rychlým protiútokům.V první šanci se objevil domácí Provazník, brankář Tomášek ho však vychytal a na druhé straně samostatný nájezd Smejkala vyřešil brankář Rezničenko,aby vzápětí na malém vápně promáchl ve vyložené šanci Hanousek. Zápas se lámal mezi 20 a 30 minutou,kdy nejdříve pro zranění odstoupil Čalkovský v 24. min , v 31. minutě došlo ve vápně ke střetu brankáře Tomáška s domácím Slanařem a rozhodčí k překvapení nařídil penaltu a brankáři Tomáškovi navíc ČK.Teprve 18 letý nahradní brankář Vymetal vystřídal / ze hry musel do té doby dobře hrající Málek/ ,domácí z penalty nastřelili břevno a v následné dorážce zranili brankáře Vymetala,který pro krvavé zranění na hlavě musel být 5 minut ošetřován.Hosté situací rozhozeni ubránili poločasový stav 1 : 0 pro domácí.
O přestávce došlo k přeorganizování hry ,vzhledem ke stavu se pokračovalo ve hře na 3 záložníky a 2 útočníky se snahou ze zatažené obrany chodit do brejků. Hned v 50 minutě po úniku a krásném centru Hanouska vyrovnal parádní nechytatelnou hlavičkou Kolouch ,aby vzápětí z druhé strany nekompromisně dal vedoucí gol pod břevno Hanousek po akci Koloucha a Smejkala v 52 minutě. Domácí znervozněli, hosté se ještě více zatáhli se snahou takticky držet vedení , další brejkovou situaci , která měla rozhodnout utkání nevyřešil v samostatném úniku v 75. minutě Hanousek a nejlepší hráč domácích brankář Rezničenko zachránil a udržel domácí ve hře. V závěru utkání domácí hrající v křeči si přece jen vytvořili tlak, v těchto chvílích hosty podržel brankář Vymetal při střelách Michala Mareše a Slanaře , v posledních minutách při sérii rohových kopů přece jen zblízka dotlačil míč do branky hostů v 88 minutě sváteční střelec, obránce Hybner.
K výhře chyběli 2 minuty ,ale vzhledem k tomu , že Dekora hrála přes 60 minut v 10 hráčích a zápas doslova odjezdila, lze i tento stav považovat za dobrý bodový zisk  a velkou pochvalu zaslouží všichni hráči.
" Odehrálo se dramatické divácky atraktivní utkání ,padly 3 krásné goly , myslím ,že se bylo na co dívat ,škoda ,že se utkání nemohlo hrát v plném počtu hráčů,za celé utkání a hlavně druhý poločas před hráči smekám , poděkování patří i za zisk 20 ti jarních bodů po nepovedené zimní přípravě a počátečních špatných jarních výsledcích prvních kol " hodnotil trener hostů Čivrný