SK Ždírec ,,A" - Moravské Budějovice 2: 1 - čtvrtá výhra v řadě

14.6.2010, Zdeněk Pleva
K poslednímu utkání přijel na ždírecký pažit celek Moravských Budějovic, který byl po podzimín části na beznadějně posledním místě a skvělým jarním finišem soutěž pro oddíl a město zachránil, když na jaře získal již 21 bodů.

SK Dekora Ždírec n/D  -  SK Moravské Budějovice  3 : 1 / 0 : 0/

Branky  :    64 min Pařízek  0 : 1 , 70 min Horáček  1 :1, 77 min Hanousek z PK   2 : 1, 86 min Novotný   3 : 1
ŽK  1 : 4   /Čalkovský /
ČK  0 : 2  Bratrů v 83 min a Brabenac v 87 min

Rozhodčí  : Beneš - Stehlík a Sochor

Sestava :  Vašíček  - Kysilko, Čalkovský / 70. Klupka /, Sobotka, Pleva / 8O . Kučera / - Smejkal, Mareš, Novotný, Šnobl / 6O.Kolouch / - Horáček, Hanousek
Připraveni : Málek a Vymetal

Domácí začali v duchu posledních utkání,dobře kombinovali, vytvořili si velké množství brankových příležitostí, ale gol nepadl. Jenom Hanousek měl 3 x gol na pravé noze, Hanousek nedal zblízka, Novotný hlavou po krásném centru Plevy. Hosté zahrozili v 24 minutě, kdy zachraňoval skvěle Vašíček  a na úplném konci poločasu po závarech před domácí brankou stálo při hráčích Dekory štěstí.
Druhý poločas začal opět náporem domácích, hosté však využili rychlý brejk ke vstřelení vedoucí branky v 64 minutě. Domácí se nepoložili, v 7O min  Horáček nádhernou ranou z 22 m nedal golmanovi šanci, v 77 min byl faulován Smejkal a Hanousek dal na vedoucí gol, hosté znervozněli a prokázali velkou nedisciplinovanost a dostali zbytečně 2x červenou kartu. Výhru korunoval Novotný po akci Mareše a jeho přesně přihrávce do volného prostoru. Čtvrtá výhra v řadě naprosto zasloužená.