Ždírec „B“ – Budíkov 8 : 4 ( 7 : 2 )

Sestava : Tomášek – Pleva, Havelka, Veselský, Kysilko (46.min.Mikulecký) – Bílek, Mareš,

Matějka Jan, Novotný – Máša (82.min.Bříza), Kolouch (80.min.Sklenář).

Rozhodčí : Kamenský ŽK 1 : 4 Diváků 90

Během týdne se teplota přetočila o stoosmdesát stupňů, takže kvůli horku začala obě mužstva vlažně. Domácí však měli od úvodu zápasu míč více na svých kopačkách. První však uhodili hosté. Kanonýr Kavka si zpracoval mezi dvěma obránci domácích balón, potáhl si ho na střed vápna a bombou prostřelil Tomáška. Odpověď domácích byla blesková. Máša vypálil z 20-ti metrů a jeho střela skončila v šibenici hostující branky – 1:1. Za tři minuty po pěkné kombinaci prostrčil Mareš doleva míč Bílkovi a jeho přízemní centr po malém vápně uklidil Jan Matějka levačkou do sítě – 2 : 1. Smršť domácích pokračovala v 21.min., kdy se odražený míč po rohovém kopu vrátil k Novotnému a jeho střílený centr si hosté srazili do vlastní branky – 3:1. Za dvě minuty vysunul Jan Matějka rekonvalescenta Koloucha, který si po třech měsících zahrál celé utkání a ten si v koncovce zachoval chladnou hlavu – 4:1. Destrukce Budíkova pokračovala nadále. Ve 26.minutě utekl Kolouch po pravé straně, našel přetaženým centrem Bílka a ten s přispěním obránce vstřelil další gól – 5:1. Za další dvě minuty se po zaváhání obrany dostal do samostatného úniku Máša a věčný střelecký smolař tentokrát zakončil nájezd s přehledem kolem brankáře – 6:1. V 35.min. daroval slaboučký rozhodčí Kamenský po čistém souboji Kavky a Veselského hostům penaltu, kterou sám postižený proměnil. Domácí to však nevykolejilo. Pět minut před pauzou prošel Mareš středem hřiště,vysunul Novotného a ten se sám před golmanem nemýlil a zvýšil na pro hosty hrozivých – 7: 2. Do druhého poločasu domácí pod dojmem vysokého vedení vstoupili laxně a hosté vycítili šanci. Ve 48.min. byl na rohu vápna faulovaný útočník hostí a Marousek zatočil přímý kop na přední tyč. Tomášek balón sice kryl, ale dle mínění sudích až za brankovou čarou. Hosté se zatáhli před svojí branku a po zisku balonu se snažili dlouhým míčem najít nebezpečného Kavku. Tato jejich taktika slavila úspěch v 58.min., když Kavka přesprintoval oba domácí stopery a nájezd s přehledem proměnil. To domácí konečně probralo a v 62.min. musel hostující brankář vytahovat pěknou Marešovu střelu zdálky na rohový kop. V 70.min. po dalším nedůrazu v domácí šestnáctce vychytal ve vyložené šanci Tomášek koho jiného než Kavku. Konečný výsledek završili domácí v 80.min., když Matějka prostrčil do vápna míč Kolouchovi a ten obstřelil brankáře – 8:4. Potom už se utkání jen dohrávalo. V divácky atraktivním utkání ,ve kterém dominovali na obou stranách útoky nad obranou, nakonec zaslouženě vyhráli domácí a uchovali si bétřídní příslušnost i pro další ročník.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...