10.6.2010, Zdeněk Pleva
Vloženým středečním  30. kolem pokračoval krajský přebor a SK Dekora se představila doma proti celku ze spodní části tabulky TJ Sokol Herálec.

SK Dekora Ždírec n/D   -  TJ Sokol Herálec     2  : 0 / 2 : O /

Branky :  22 a 35 min . Mareš Roman                          ŽK  1 : 2  / Novotný /   ČK  O : 1   15. min Popela Herálec

Rozhodčí  : Zadinová - Sojka , Klement

Sestava :  Vašíček - Kysilko ,Čalkovský / 8O. Málek /,Sobotka,Pleva - Smejkal,Novotný,Mareš,Šnobl /62. Kolouch/- Hanousek,Horáček

Připraveni : NB Vymetal , Plíšek

Domácí vstoupili do utkání aktivně ,dobře kombinovali a od prvních minut soupeře přehrávali.Utkání hodně ovlivnila 15. minuta ,kdy na hranici velkého vápna srazil unikajícího Hanouska hostující Popela ,který dostal oprávněnou ČK.Několik závarů před hostující brankou hosté se štěstím vyřešili a sami udeřili Pátkem ,který po chybě Sobotky dobrou šanci nedal s velkým podílem golmana Vašíčka.Přišla 22 minuta a po přiťuknutí Smejkalem dal Roman Mareš z 20 m vedoucí gol.Tlak domácích sílil a v 35. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu a střele Čalkovského dal Roman Mareš zblízka druhý gol domácích.
Ve druhém poločase postupem času hra upadávala do průměru, domácí nevyužili několik šancí / Kolouch,Sobotka,Mareš,Novotný/
,hosté dvakrát vyhlavičkovali míč z prázdné branky a navíc v 60 minutě nedal Smejkal penaltu po faulu na Novotného.Domácí ve zbytku utkání hru kontrolovali,hráli na potřebné 3 body a hosté v oslabení na zvrat v utkání neměli ,přehušťovali prostor před svojí brankou a soustředili se  pouze na obranu.

"Získali jsme povinné 3 body ,které nám pomohli dostat se aktuálně na 6. místo v tabulce, k lepší úrovni utkání musí být dvě mužstva ,což v dnešním utkání Herálec nebyl i přesto ,že hrál v oslabení " hodnotil utkání domácí trener  Čivrný

V neděli přijede k dalšímu utkání na stadion Dekory celek z Moravských Budějovic se začátkem utkání v 16 30 hod a snahou domácích bude zisk 3 dalších bodů k potvrzení umístění na 6. místě a prodloužení vítězné serie posledních tří utkání.