4.6.2010, Zdeněk Pleva

Horní Cerekev – Ždírec „B“ 2 : 1 ( 1 : 1)

Sestava : Tomášek – Polánský (64.min.Vařečka), Havelka, Veselský, Ptáčník – Bílek, Doležal, Matějka Jan, Mikulecký – Zrzavý, Bříza.

Rozhodčí : Nechvátal T. ŽK 2 : 2 Diváků 80

K duelu dvou nováčků krajské soutěže jsme bohužel odjeli výrazně oslabení. Jelikož áčku chybělo z různých důvodů pět hráčů, nikdo z lavičky pro nás nebyl k dispozici a navíc chyběli stabilní členové kádru Máša,Sklenář a Matějka Jiří. Proto jsme v zápase vycházeli ze zajištěné obrany, aktivní hry se snahou využít některý z brejků. Úvod se nám vydařil a tabulkového favorita se nám dařilo držet na distanc od naší branky. První střelu vyslal zpoza šestnáctky Zrzavý a nejistý Faltýnek s ní měl nečekané problémy a musel ji vytlačit na roh. Potom domácí po pěkném brejku zahrávali roh, Zelenka za cenu krvavého zranění předskočil Polánského a jeho hlavičku na čáře pojistil Martínek. Hosté vyrovnali vzápětí. V 21.min.zahrával Matějka přímý kop, centr prolétl Faltýnkovi mezi rukavicemi a Veselský stál na správném místě – 1:1. S domácími branka otřásla a hosté byli v těchto chvílích kombinačně lepší. Až ve 28.min. se dostával do brejku nebezpečný Zelenka, ale jeho snahu zhatil praporek pomezního. Ve 32.min.střílel opět tvrdě Zrzavý a jeho střelu domácí brankář vyrazil. Po pěti minutách zahrávali domácí přímý kop, na přetažený centr Tomášek nedosáhl, ale Staněk zakončil vedle. Výčet zajímavých okamžiků první půle uzavřel Ptáčník, který se vydal na útočný výlet a pěknou tvrdou střelou minul o metr pravou Faltýnkovu tyč. Druhá půle začala ve stejném duchu jako první, ale kolem 60.min.začali domácí hosty přehrávat. Přispělo k tomu i zranění obránce Polánského, který si ze zápasu odnesl výron kotníku. Na jeho místo naskočil nezkušený mladík Vařečka, který se nakonec nachomýtl u rozhodujícího okamžiku zápasu. Předtím ještě domácí trestuhodně zahodili brejk tři na jednoho, když z malého vápna stříleli vedle.V 70.min. odpustil rozhodčí hostům penaltu, když si Havelka pomohl v šestnáctce zatažením za dres. Za čtyři minuty už se domácí penalty dočkali. Vařečka šel do souboje ve vápně zbrkle skluzem a tentokrát rozhodčí již nezaváhal. Macík penaltu razantně proměnil – 2 : 1. Hosté mohli odpovědět vzápětí. Veselský po přímém kopu kopu málem propálil Faltýnkovu hruď, odražený míč se dostal k Mikuleckému, ale jeho dorážka byla slabá a obránci vykopli z prázdné branky. Hosté se v závěru pokoušeli vyrovnat, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a naopak domácí podnikali do otevřené obrany nebezpečné brejky. Ani jeden z nich však vlastní nemohoucností nedokázali proměnit. V závěru ještě z dálky postrašil Zrzavý domácího brankáře, který nepůsobil celé utkání příliš jistým dojmem. Bohužel jsme odjeli z prázdnou, ale kluci ve slepené sestavě bojovali a nemusí se za předvedený výkon stydět. Bohužel některým začali ve druhé půli docházet síly, ale nebyla už možnost někým vystřídat. Nutno přiznat, že nás domácí dostali po hodině hry pod tlak a neproměnili několik šancí. Při troše štěstí jsme si mohli bod odvézt.