27.5.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Tis 2 : 2 ( 2 : 1 )

Sestava : Tomášek – Pleva, Havelka, Veselský, Kučera – Horáček, Kysilko, Matějka Jan ( 80.min.Málek), Novotný – Matějka Jiří, Bílek (60.min.Mikulecký).

Rozhodčí : Dítě Diváků 70 ŽK 3 : 1

Naším posledním soupeřem v sérii tří těžkých utkání v jednom týdnu byl soused v tabulce, mužstvo Tisu. Domácí začali laxně a hosté nás v úvodu přehrávali. Hned ve 2.min. netrefil Tomášek malou domů, Blažek míč dostihl, ale jeho střelu do prázdné brány stačil ještě domácí brankář vyrazit na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval dlouhán Veselý těsně vedle. Domácí se k ohrožení hostující branky dostali až v 8. min.a hned z toho byla branka. Jan Matějka byl faulovaný na rohu vápna, Horáček zatočil přímý kop na malé vápno a Bílek ho ve skluzu dostal za záda brankáře Havla – 1:0. Odpovědˇ hostů byla bohužel rychlá. Krajíček napřáhl zpoza vápna a jeho nepříliš tvrdá, ale umístěná střela zapadla do pravého spodního rohu domácí branky – 1:1. S domácími to trochu otřáslo a hosté byli v těchto chvílích kombinačně a rychlostně lepší. Naštěstí si až na šanci Blažka, který vnikl v 24.min. do vápna a trefil vnější tyč, žádnou větší šanci nevytvořili. Domácí zahrozili znovu ve 26.min, když Horáček výborně pronikl přes dva hráče do vápna, ale vyběhnuvší Havel vyrazil jeho střelu na rohový kop. Po jeho rozehrání zůstal na zadní tyči osamocený Bílek a ve vyložené šanci hlavičkoval metr vedle. Už se schylovalo k poločasovému hvizdu, když si na dlouhý míč za obranu naběhl Novotný a samostatný únik proměnil střelou pod padajícím Havlem – 2 :1. Ve druhé půli se už projevilo, že někteří hráči hráli čtvrtý zápas během jednoho týdne a Tis nás začal přehrávat. Ve 49.min. Tomášek dobře vypíchl míč před nabíhajícím Blažkem. Za minutu hosté stříleli po závaru těsně vedle. V 57.min.se po rohovém kopu se dostal míč k volnému Kozlíkovi, který však vysoko přestřelil. Po hodině se konečně domácí vymanili z tlaku a hru vyrovnali. V 66.min. se po centru Novotného dobře uvolnil Horáček, ale Havel ho výborně vychytal.V 73. min.se hosté dočkali laciného vyrovnání. Krajíček poslal snad ze 40-ti metrů vysoký nákop do vápna a brankáři Tomáškovi propadl míč překvapivě mezi rukavicemi do sítě. Než se domácí otřepali ze šoku, dostal se do úniku Miřácký a brankář Tomášek tentokrát spoluhráče podržel a samostatný nájezd zlikvidoval. Deset minut před koncem mohlo být s domácími ámen. Pleva ve vápně fauloval pronikajícího hostujícího útočníka a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Brankář Tomášek si však koupil od spoluhráčů odpustky, když penaltu Kozlíkovi chytil. Za pět minut mohl skóre změnit Horáček, který pěkně vystřelil z velkého vápna a brankář Havel vytěsnil se štěstím jeho střelu na roh. Potom už následoval závěrečný hvizd. K jistotě záchrany jsme potřebovali doma vyhrát,a le vzhledem k průběhu hlavně druhé půle bod bereme. Hosté se představili jako kvalitní celek a určitě budou příští rok atakovat horní patra tabulky. Z domácího celku, kterému už ve druhém poločase docházely síly, dobře zahráli Kučera, Horáček a Jan Matějka.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...