21.5.2010, Zdeněk Pleva

Černovice – SK Ždírec „B“ 1 : 4 ( 0 : 2 )

Sestava : Tomášek – Pleva, Havelka, Veselský, Kučera – Horáček, Kysilko, Matějka Jan, Novotný ( 89.min.Bříza ) – Máša, Matějka Jiří ( 80.min.Polánský )

Rozhodčí : Sochor Diváků : 40 ŽK 2 : 5

Ke středeční dohrávce 15. jarního kola jsme odjeli na jeden z nejkvalitnějších pažitů v I.B.třídě,na hřiště Černovic. Na mokrém terénu se od začátku chopili iniciativy hosté, kteří pohybem a dobrou kombinací přehrávali domácí obrannou řadu.V 8.min. přešel Novotný přes tři hráče, ale Kysilko střílel po jeho přistrčení z velkého vápna nad. Za pět minut snad jedinkrát v první půli zahrozili domácí, když veterán Chlpík zahrál šikovně míč z přímého kopu na přední tyč a stoper Havelka odpálil balón do bezpečí na poslední chvíli před nabíhajícími útočníky. V 16.min. Novotný pěknou ulicí vysunul Jana Matějku, ten však v tísni zakončil slabě. Za pět minut zahrával Máša rohový kop, domácí obránci míč jen přizvedli a číhající Veselský napálil balón pravačkou k tyči – 1:0. Ve 26. min.propásl velkou šanci Máša, když se ve vápně zbavil golmana a jeho střelu vykopli obránci z branky. Po půlhodině vystihli hosté špatnou rozehrávku domácích, Jan Matějka vysunul českou uličkou svého bráchu Jiřího a ten poslal míč s přehledem po zemi k tyči domácího brankáře. V těchto chvílích domácí vůbec nestíhali. Ve 34.min. pronikl středem hřiště Veselský a pěknou střelou minul o metr šibenici. Za dvě minuty unikl po pravé straně Máša, ale na jeho prudkou nabídku po malém vápně Horáček ani Jiří Matějka nedosáhli. Ve 37.min.j eště udělal po rohu hrubku domácí brankář, když mu po centru vypadl míč, ale Horáček mu ho z metru vrátil zpět do náruče. Pod dojmem prvního poločasu vstoupili hosté do druhé půle laxně a domácí je za to potrestali hned po dvou minutách.Kysilko ztratil u domácí šestnáctky míč, Černovice podnikli rychlý brejk a útočník Kubů zkušeně přehodil Tomáška. Domácí ožili a začali hostům zatápět. V 55.min. střílel domácí hráč po pěkné kombinaci z velkého vápna těsně mimo. V 64.min.se dostal ke střele na druhé straně Jan Matějka a tvrdou střelou hodně vystrašil domácího golmana. Za tři minuty spálili Černovice velkou šanci k vyrovnání, když po rohovém kopu zůstal na malém vápně trestuhodně neobsazený Ševčík a jeho hlavička minula branku jen o pověstné centimetry. V 70. min.se krásně protáhl po brankové čáře Horáček, ale Kysilko zakončení prováhal a Jan Matějka už střílel vedle. Potom špatně vykopl brankář Tomášek, ale domácí svou šanci zhatili vlastní zbrklostí. V 78. min.unikal po pravé straně Máša, obránce ho stáhl za dres a při pádu se ruka našeho útočníka otřela o jeho obličej. Domácí hráč dostal za stažení žlutou kartu, ale na pokyn pomezního rozhodčího dostal žlutou i Máša za udeření do obličeje a jelikož už jednu měl následovala karta červená. Naštěstí z následného přímého kopu našel Novotný ve vápně Jiřího Matějku a ten placírkou poslal míč do branky – 3:1. Domácí již na zvrat rezignovali, takže v závěru ještě zaúřadovali střídající hráči,když Polánský vysunul Břízu,ten si dobře odstavil obránce a tvrdou přízemní střelou upravil skóre na 4:1.Po vynikající první půli jsme svou laxností pustili domácí v druhé půli zbytečně do hry, ale vzhledem k průběhu zápasu je naše vítězství zasloužené. Všichni hráči utkání odehráli na velmi dobré úrovni a kolektivním výkonem jsme dokráčeli k důležitým třem bodům.