Béčko v poločase vedlo, ale nepřivezlo ani bod

Havlíčkova Borová – Ždírec „B“ 4 : 2 ( 1 : 2 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Veselský, Pleva – Bílek, Matějka Jiří, Matějka Jan, Doležal

( 52.min.Mikulecký ) – Máša, Sklenář ( 70.min.Bříza ).

Rozhodčí : Tesař Diváků : 120 ŽK 3 : 2

Na květen skoro podzimní počasí tvořilo kulisu našemu nedělnímu zápasu v Havl.Borové. Domácí, kteří hrají o postup,b yli v utkání jasným favoritem. To zřejmě způsobilo, že jsme hráli uvolněně a předvedli snad nejlepší jarní výkon. Už ve 4.min. střílel Veselský po přistrčení Jana Matějky z 20-ti metrů těsně nad. Za dvě minuty přišla velká šance Jana Matějky, když v pádu hlavičkoval po bratrově centru z malého vápna vedle. Domácí to zkoušeli dlouhými nákopy stopera Veselého, ale obrana hostí pracovala bezchybně. V 10.min. byl ve vápně faulován Bílek, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře, odražený míč napálil zpoza šestnáctky Doležal a utěšenou střelou trefil spojnici břevna a tyče. Za dvě minuty propadl dlouhý nákop do vápna k Mášovi, ten ho napálil k tyči, ale zákrok brankáře byl bravurní. Potom zahrozili domácí, nejdříve přetažený přímý kop dolétl na zadní tyč ke Kučerovi, ale ten vyprášil jen Tomáškovi rukavice. V 17.min. střílel Petr Veselý v nadějné pozici po předchozí pěkné kombinaci vedle. Rychlíci v útoku hostí však nedali domácí obraně spát. V 19.min. po dalším zaváhání obrany propásl Máša další šanci, když sám před golmanem zakončil slabě a nedůrazně. Na druhé straně výborně zasáhl Tomášek proti šanci Blažka. V 25.min.přesprintoval Sklenář obránce, jeho střelu vyrazil Veselý jen před sebe a důrazný Máša konečně dopravil míč do sítě – 1:0. Za pět minut uhodili hosté podruhé, když Jiří Matějka zahrál přímý kop překvapivě lehkým obloučkem přes zeď, Jan Matějka ho prudce poslal před branku a Sklenář ho společně s domácími obránci dotlačil do sítě – 2:0. Za domácí zahrozil poté znovu Blažek, Tomášek však včas vyběhl. V poslední minutě však přišel první moment, který nakonec ovlivnil výsledek. Polánský trestuhodně ztratil při vyvážení z obrany míč, Blažek svým typickým způsobem vnikl do vápna a jeho centr si srazil Pleva do vlastní brány. Domácí chtěli do druhé půle vstoupit aktivně, ale první velkou šanci měl opět Sklenář, ke kterému propadl míč na malé vápno. V pádu však mířil jen do brankáře. V 53.mi. se po zaváhání hostující obrany dostal do brejku Šrámek, obešel i Tomáška a jeho střelu vykopl z prázdné branky Bílek. Dle mínění hráčů byl už míč v brance, ale pomezní rozhodčí gól neodmával. V 62.min. postupoval na stopera Havelku střídající M.Klement, kapitán hostů ho fauloval a hlavní rozhodčí místo červené karty vytáhl jen žlutý kartonek. Dvacet minut před koncem přišli rozhodující chvíle zápasu. Nejdříve postupoval Sklenář sám na Veselého, ale střílel vysoko nad. Při zakončení se zranil, musel střídat a útočná síla hostů tak dostala povážlivou trhlinu. Ve stejný okamžik byl snad pět minut za lajnou ošetřován Jan Matějka ( dohrál utkání se zlomeným nosem). Domácí se tak dostali do obrovského tlaku a do hostující šestnáctky létal jeden míč za druhým. Vyrovnání však bylo z kategorie laciných. Lehký centr vypadl do té doby spolehlivému Tomáškovi z rukavic a Hošák už měl jednoduchou práci. Hosté mohli odpovědět vzápětí. Obrana zapomněla na osamoceného Bílka, ale své spoluhráče podržel brankář Veselý, který jeho umístěnou střelu konečky prstů vytlačil zpod břevna. V 84.min. si hosté vypili kalich hořkosti až do dna, když na dlouhý nákop naskakovali na vápně dva hráči domácích i hostů, brankář Tomášek nesmyslně vyběhl a střídající R.Klement ho hlavou přehodil. V závěru jsme se snažili vyrovnat, ale naší otevřené obrany využili Blažek a R.Klement, který v nastavení upravil na pro hosty krutých 2:4. Kluky musím pochváli za výborný výkon, ale o senzační výhru jsme se připravili sami svými hrubými chybami. Rozhodující faktory zápasu byl inkasovaný gól těsně před půlí,naše tragická koncovka ( snad pět vyložených šancí) a dvě zaváhání našeho brankáře, který do té doby předváděl výborný výkon.