17.5.2010, Zdeněk Pleva
V dalším mistrovském utkání se na hřišti Dekory představil tým FC Jemnicko ,kterému se v jarní části soutěže stejně jako domácím příliš nedaří.Utkání se hrálo za nepříznivého ,studeného počasí na dobře připraveném hřišti a výkon obou mužstev bohužel přítomné diváky nerozehřál.

SK Dekora Ždírec n/D   -   FC Jemnicko    1 : 1 / O : 1 /
Branky : 77. Klupka -  34. Kříž      ŽK  2 : 5   ČK  O      Diváci :  160

Sestava :  Vašíček  -  Kysilko,Klupka,Čalkovský,Sobotka - Novotný /37. Hart/,Mareš,Smejkal,Šnobl / 46. Kučera/
 Hanousek /82. Málek/, Horáček  - přípraven náhradní brankář Semelka

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v posledním herně kvalitním utkání ve Vrchovině ,chyběl pouze zraněný Carda.Začátek utkání byl z obou stran opatrný  se  snahou nedostat gól,dříve se osmělili hosté a převzali herní iniciativu .Největší hrozbou byly opět standartní situace zahrávané do pokutového území, kdy několikrát stálo při domácích štěstí.Na druhé straně se domácí Hanousek dostal 2x do dobré situace ,avšak pokaždé pokazil finální přihrávku.Přišla 34. minuta a domácí obrana opět propadla po dlouhém nákopu ze standartní situace a hostující Kříž dostal hosty pohodlně do vedení,v zápětí došlo k prvnímu střídání a nevýrazně hrajícího Novotného nahradil Hart v 37.minutě.Hosté začali zpomalovat a zdržovat hru pod dojmem vedení.
Do 2.poločasu došlo k dalšímu střídání,Šnobla nahradil Kučera a domácí trener přeskupil sestavu.Domácí soupeře tlačili ,chyběla však kombinační hra ,nakopávané míče obrana soupeře řešila bez problémů.Hosté se ještě více uchylovali k taktice zdržování hry na kterou rozhodčí vůbec nereagovali.Domácí ve snaze zvrátit utkání začali hrát na 3 útočníky a dočkali se alespoň vyrovnání ,když na dlouhý míč šel důrazně Hanousek a po střetu s brankářem se odražený míč dostal ke Klupkovi ,který trefil ze 40 m prázdnou branku a vyrovnal na 1 : 1.Ve zbytku utkání hosté hru zdržovali ,střídali , několikrát se ošetřovalo a spokojili se se ziskem bodu,který odpovídal průběhu hry.Domácím se bohužel vůbec nedařilo ,chyběla kombinace a  na nakopávané míče nemáme hráče,který by se ve vzduchu prosadil ,navíc chyběla bojovnost .Hosté přijeli pro bod ,čemuž přizpůsobili zdržovací taktiku a dobrým presinkem nenechali domácí rozehrát akce.
"Výsledkem , ale hlavně výkonem a malou bojovností jsem velmi zklamán a nezbývá mi ,něž se omluvit za výkon mužstva divákům,doufám,že se hráči poučí a uvědomí si,že pokud se nadaří hra,což se může stát,musí nastoupit maximální bojovnost a utkání odjezdit."