Ždírec „B“ – Kožlí 1 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Veselský, Kučera – Málek, Klupka, Novotný, Matějka Jan – Máša,

Matějka Jiří ( 75.min.Bílek )

Rozhodčí : Slíž Diváků : 70 ŽK 3 : 1

Na jaře zatím skoro neomylný postrach všech soupeřů, tým Kožlí, byl naší další překážkou v boji za záchranou v soutěži. V prvním poločase se hrál zásluhou obou mužstev velmi kvalitní fotbal. Už ve druhé minutě zahrávali hosté z pravé strany přímý kop, brankář Tomášek si při centru počínal nedůrazně a hostující hráči dostali míč do sítě. Naštěstí nás zachránil zvednutý praporek pomezní rozhodčí, která signalizovala ofsajd. V 5.min.se domácím povedl rychlý brejk, Klupka posunul míč na Mášu, jehož centr se dostal k Janu Matějkovi, ale ten střílel z výhodné pozice mimo.Za deset minut se vydal středem hřiště na výlet obránce Veselský a jeho jedovatá střela z 20-ti metrů lízala břevno. Ve 22.min.udělal hrubku při rozehrávce Polánský, rychlík Trpišovský se dostal do samostatného úniku,ale s brankářem Tomáškem obstřelil i branku. Poslední čtvrthodina patřila domácím. Ve 30.min.po dalším rychlém brejku střílel Jan Matějka opět nad. Za dvě minuty se už skóre měnilo. Přetažený přímý kop Jana Matějky našel na zadní tyči Veselského a ten snad natřikrát dotlačil míč do sítě – 1:0. Pět minut před pauzou se pěkně ve vápně otočil s balonem Jiří Matějka a jeho střelu vytlačil Dočkal na roh. Ve druhé půli začali diktovat tempo zápasu hosté a potvrzovali své kvality. Hned po dvou minutách odpískal rozhodčí nepřímý kop za chycenou malou domů, ale hosté hradbu domácích hráčů neprostřelili. V 55.min. se dostal do velké šance Trpišovský, ale prováhal vhodný okamžik k zakončení a Havelka mu balón vypíchl. Za pět minut se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Domácí obrana zaváhala při dlouhém nákopu a kanonýr Šimek poslal svůj pohotový volej přesně k tyči. V 65.min. mohlo být s domácími ještě hůře, ale smolař Trpišovský po pěkné kombinaci napálil jen tyč. V 72.min. se opět Trpišovský dostával do samostatného úniku, Tomášek však včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. Domácí se v závěru snažili strhnout vítězství na svou stranu. Nejdříve Jirka Matějka hlavičkoval v záklonu po rohovém kopu nad.V 82. min. podržel hosty brankář Dočkal, když bravurně vyrazil umístěný přímý kop Novotného z hranice šestnáctky. I když jsme doma toužili po třech bodech, s ohledem na kvality soupeře a průběh druhé půle, bod nakonec bereme. Z domácího kolektivu vynikli obránci Kučera a Veselský, v poli byl aktivní Jan Matějka. Další zápas nás čeká v neděli v Havl. Borové.

Trenér: Vlastislav Legát