5.5.2010, Zdeněk Pleva

Golčův Jeníkov – Ždírec „B“ 1 : 1 ( 0 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský,Havelka,Veselský,Doležal – Matějka Jan,Ptáčník (73.min.Bílek), Matějka Jiří,Máša – Sklenář ( 46.min.Mikulecký),Zrzavý.

Rozhodčí : Fotr ŽK 3 : 3 Diváků : 60

Důležitý bod jsme si dovezli ze hřiště Golčova Jeníkova. Jelikož se nám utkání kryla a trenéři áčka měli problémy se sestavou,museli za nás nastoupit hráči,kteří měli po nemoci nebo kvůli zraněním určité tréninkové manko (Ptáčník,Matějka Jiří,Sklenář). Začátek zápasu se na hrbolatém hřišti odvíjel většinou ve středu pole a hra byla plná nepřesností.První zahrozili až domácí v 11.min.,když hlavička po rohovém kopu skončila těsně nad.Za pět minut prolétl nebezpečný střílený centr Vrdského těsně kolem zadní tyče do zámezí. Potom zahrozili hosté,když přímý kop Máši našel za obranou Jirku Matějku,který z dobré pozice přestřelil. Za dvě minuty po pěkné kombinaci přišel centr ze strany  a brankář Krajíček zasáhl naposlední chvíli před nabíhajícími hostujícími hráči. Ve 26.min.přišel dlouhý aut do vápna hostí a vysoký Rokos hlavičkoval těsně mimo. Po půl hodině zahrávali hosté rohový kop a odražený balón poslal z vápna na branku Ptáčník, tečovaná střela však skončila  o centimetry vedle tyče. V závěru poločasu nás dostali domácí pod tlak a hlavně nebezpečné  střílené centry Vrdského a dlouhé auty udržovali hostující defenzivu ve stavu neustálé bdělosti. Po pauze se do šance dostali po nakrátko rozehraném rohu domácí, ale Rokos hlavičkoval opět mimo. Hosté domácí zmrazili po hodině hry.Po rohovém kopu posunul Ptáčník odražený míč do strany Mášovi. Ten poslal střílený centr do malého vápna,brankář Krajíček vyrazil míč jen před sebe a Zrzavý ho pohotově poslal mezi tři tyče – 1:0. Z domácími gól otřásl a hosté měli ještě asi dvě možnosti skóre zvýšit, ale nadějné brejky svou nepřesností a zbrklostí nedokázali dotáhnout do konce. Od 70.min.začali některým hráčům hostí docházet síli a domácí se dostali do tlaku. Nedokázali jsme vepředu podržet míč a jeníkovští nás začali přečíslovat. Zasloužené odměny se domácí dočkali deset minut před koncem. Skála získal na pravé straně míč, odvážně ho potáhl až do vápna a když ho  stínující Polánský nedokázal zastavit, poslal míč podél Tomáška k tyči – 1 : 1. V posledních minutách vrhli domácí všechny síly do útoku, ale obrana hostí v čele s brankářem Tomáškem jim už skórovat nedovolila. Body se dělili zaslouženě, protože ani jedno mužstvo neukázalo kvalitu v útočné fázi. Fotbal tentokrát moc ke koukání nebyl ,ale bod z venku se počítá. Pochvalu z týmu hostí zaslouží stoperská dvojice Havelka,Veselský a brankář Tomášek.