5.5.2010, Zdeněk Pleva
SK Dekora Ždírec n/D  -  HFK  Třebíč "B "     3 : 2  / 1 : 2 /

Sastava :  Vymetal - Kučera,Kysilko,Klupka, Sobotka - Horáček/8O. Pleva / Smejkal,Carda,Šnobl- Čalkovský,Hanousek  připraveni
Málek,Zahradník a brankář Semelka.

Před dalším domácím utkáním museli treneři Dekory řešit opětovně problémy se sestavou ,kdy chyběl vyloučený brankář Vašíček,pracovně zaneprázdněný Novotný , Mareš ,kterého neuvolňuje futsalový oddíl ERA PACK Chrudim ,zraněný Hart a dlouhodobě zraněný Kolouch .Klíčový post brankáře zaujmul v pořadí druhý brankář A mužstva, teprve 17 letý Tomáš Vymetal.
Do utkání jsme vstoupili s taktikou pozorné obrany se snahou nedostat gól .Hned ve 2 minutě se po rohovém kopu prosadil golově obránce Sobotka a přinesl možná až moc velké uklidnění.Hosté spoléhající na rychlé protiútoky se prosadili hned 2 krát a to ve 14 a 21 minutě .Následný tlak se spoustou šancí ,kdy nedal gól Smejkal,hlavou Čalkovský a Klupka nebyl využit a do kabin se šlo se stavem 1 :2.O poločasové přestávce trener byl spokojen s hrou ,ale ne s výsledkem a do 2 poločasu se šlo s tím,že se pokusíme výsledek otočit a dát pozor na brejkové situace soupeře.Tlak na hostující branku pokračoval a v 53.minutě po kombinaci Čalkovského a následného centru Horáčka vyrovnal krásně hlavou opět Sobotka. V následných minutách se hosté zoufale bránili a 3 gól opět v 64. minutě dal Sobotka a z místa levého obránce třetí  svojí brankou rozhodl utkání. Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru,domácí si pohlednými kombinacemi vytvořili velké množství šancí ,ale již bez gólového efektu.V závěru domácí takticky drželi míč na hostující polovině a výhru bez problémů uhájili . Za kvalitní kombinační fotbal ,který se divákům líbil sklidili oprávněný potlesk.Z domácího týmu byl oporou Sobotka ,autor všech gólů , Čalkovský a Hanousek , ostatní včetně 17 letého brankáře Vymetala zaslouží pochvalu.