4.5.2010, Zdeněk Pleva
SK Pacov - SK Dekora Ždírec n/D  4 : 2 / 3 : O /

Další mistrovské utkání hrálo "A"mužstvo SK Dekora Ždírec n/D na hřišti zachraňujícího se SK Pacov v této základní sestavě :  Vašíček / 8O. ČK / - Carda , Klupka ,Kysilko/80.NB Vymetal/,Pleva /46. Kučera/ -Horáček/ 60. Novotný/,Smejkal,Sobotka,Šnobl -Čalkovský,Hanousek -   připraven Havelka.

První poločas přinesl úvodní tlak domácích ,který vyústil prvním golem již v 9. minutě po chybě celé pravé strany ,ve 14. minutě si po centru z levé strany dal vlastní gol Klupka.Následující minuty se hra vyrovnala ,domácí hlídali vedení a hráči Dekory nevyužili několik dobrých šancí na snížení brankového rozdílu.Za zmínku stojí nastřelené břevno z trestného kopu Čalkovským a nastřelení domácího brankáře Hanouskem.Bohužel v 45. minutě po chybě a následném faulu Šnobla dali domácí lacino třetí gól z trestného kopu z 20 m ,když domácí hráč obstřelil špatně postavenou zeď a využil špatného postavení brankáře Vašíčka. První poločas hráči vůbec nedodrželi taktické pokyny stanovené před utkáním. Po poločasovém rozboru se hra výrazně zlepšila ,v 73. min snížil Hanousek a v 78. Smejkal dal krásný gĺ na 3 : 2.Bohužel hned v následující minutě po rychlém brejku domácích zahrál vyběhnuvší brankář Vašíček rukou mimo pokutové území a byl vyloučen.Náhradní brankář Vymetal šel do hry místo stopera Kysilka ,Dekora hrála na 3 obránce se snahou vyrovnat ,Čalkovský nastřelil z 25 m tyč a několik závarů domácí mužstvo se štěstím odvrátilo. V 92. minutě podnikli domácí hráči opět rychlý brejk do otevřené obrany a pečetili hlavou na konečných 4 : 2. Mužstvo lze částečně pochválit pouze za druhý poločas ,prohra je však velkým zklamáním.