28.4.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Kostelec 2 : 0 ( 1 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Veselský, Doležal ( 75.min.Mikulecký) – Matějka Jan, Pleva, Novotný, Máša – Čalkovský (60.min.Málek), Zrzavý (87.min.Bílek)

Rozhodčí : Bělovský Diváků : 50 ŽK 2 : 1

Horké sobotní odpoledne a důležitý souboj týmů, které bojují o záchranu. To tvořilo kolorit zápasu s Kostelcem. První se osmělili domácí, když po levé straně unikl Polánský, pěkným pasem našel na vápně Čalkovského, ten posunul na Mášu, který sám před brankářem střílel vedle. Za deset minut chyboval v rozehrávce Matějka, střelu z vápna však Tomášek spolehlivě zlikvidoval. V 18.min. maličký Sekan přehlavičkoval Polánského, jeho přihrávka se dostala ke spoluhráči, ale ten z malého vápna přestřelil. Domácí to dostatečně varovalo a až do konce první půle diktovali tempo hry. Nejdříve střílel Matějka z vápna těsně mimo tři tyče. V 25.min. střílel nebezpečně Čalkovský, ovšem brankář Toms byl na místě. Uhodilo ve 33.min., když střílený centr Matějky vyrazil Toms jen na penaltu a Zrzavý ho netradičně pravačkou vrátil do branky – 1:0. Domácí pokračovali v tlaku, po pravé straně se prosadil Čalkovský a jeho bombu vyrazil brankář na roh. Druhý poločas začal hrubkou hostující obrany, ovšem tísněný Čalkovský opět brankáře neprostřelil. Za pět minut se po vyhraném hlavičkovém souboji dostal k míči ve vápně Matějka, ale ukvapeně střílel nad. V 58.min. ho po obdobné akci napodobil Novotný. Po hodině hry se povedla pěkná kombinační akce Novotnému s Čalkovským, který obešel i brankáře, ovšem z úhlu zakončoval je do břevna. Potom byl v hlavní roli střídající Málek. Nejdříve nešikovně fauloval u vlastní šestnáctky. Kapitán hostí trefil jen zeď, odražený balón si našel ve vápně Ohnsorg ,ten však sám před Tomáškem zaváhal a vracející Veselský jeho střelu zblokoval. V 66.min. unikl po levé straně Máša, přetaženým centrem našel ve vápně Málka,který poslal šajtlí míč k tyči – 2 : 0. Nadherný moment přišel v 75.min.,když Matějka napálil balón z 20-ti metrů do spojnice břevna a tyče. Hosté se nakopávanými míči snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale domácí jejich akce zastavovali v bezpečné vzdálenosti od svého brankáře. Důležité tři body tak zůstali doma. Z domácího celku vynikli záložníci Novotný a Matějka, obránce Polánský,j ehož úniky po levé straně byli ozdobou utkání a samozřejmě byl při svém hodinovém pobytu na hřišti hodně vidět Čalkovský, který ukázal, že je stále pan fotbalista.