27.4.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Habry 1 : 2 ( 1 : 1 )

Sestava : Vašíček – Pleva, Havelka, Veselský, Kysilko – Matějka Jan, Smejkal, Novotný, Málek ( 63.min.Mikulecký ) – Máša, Zrzavý ( 73.min.Polánský ).

Rozhodčí : Staněk Diváku : 70 ŽK 5 : 3

Série utkání na domácím trávníku pokračovala ve středeční dohrávce proti Habrům. Kvůli velkému počtu absencí (Bílek,Matějka Jiří,Ptáčník,Doležal) a také ve snaze navázat na bodový zisk s Chotěboří,nás posílila čtveřice hráčů „áčka“. Bohužel toto posílení se na obrazu hry vůbec nepromítlo. Hosté udávali od začátku tempo hry.Jejich agresivní napadání,rychlý přechod do útoku a neprostupná obrana odsoudila domácí do rolí statistů.Už v 6.min.zlikvidoval Vašíček samostatný nájezd hostů. Za deset minut ztratil míč Málek, hosté podnikli další brejk, ale Vašíček byl opět proti. Za minutu už se aktivní hosté ujali vedení, domácí obrana na pravé straně propadla a po rychlém výpadu přišel centr na nepokrytého Běláka,jenž si sám před Vašíčkem poradil. Zaskočení domácí se nemohli dostat do tlaku. V 25.min. prolétl nebezpečný roh hostí kolem zadní tyče do zámezí. Ve 37.min. se po další učebnicové akci dostal do úniku Toma, ovšem zákrok Vašíčka byl opět bravurní. Poslední minuta první půle byla hektická. Kapitán Havelka hrubě chyboval v rozehrávce, Toma šel znovu sám na domácího brankáře, který jeho střelu stačil zblokovat a vracející se Havelka ji vykopl z prázdné branky. Z protiútoku prodloužil po autovém vhazování Veselský hlavou míč na velké vápno a Novotný ho krásným angličanem poslal do sítě – 1:1. Ve druhé půli se hra opticky vyrovnala. Hned po třech minutách podskočili hostující obránci dlouhý nákop, Zrzavý se vyhnul brankáři, ale z úhlu již nedokázal zakončit.Habry domácí znovu zaskočili za pět minut. Po rohovém kopu a prohrané hlavičce, zůstal na malém vápně trestuhodně neobsazený Janouch a dopíchl balón do sítě. Vyrovnání měl na hlavě Smejkal, když po rohovém kopu brankář hostí podběhl míč, ale domácí záložník poslal svou rybičku vedle. Ve snaze o vyrovnání otevřeli domácí hru,což byla voda na mlýn hostujícím hráčům,kteří mohli ještě nejméně třikrát výsledek navýšit. Naopak naši ofenzivní hráči se po celé utkání nedokázali proti kompaktní obraně prosadit. Habry vyhráli naprosto zaslouženě a jsou na předních příčkách tabulky právem. Bohužel u nás tentokrát symbióza áčka s béčkem nefungovala. Přísnější měřítko snesl pouze brankář Vašíček.