20.4.2010, Zdeněk Pleva

Ždírec „B“ – Chotěboř „B“ 2 : 0 ( 1 : 0)

Sestava : Tomášek – Polánský,Havelka,Veselský,Doležal – Matějka Jan ( 70.min.Mikulecký), Matějka Jiří,Novotný,Málek – Zrzavý ( 85.min.Bílek),Máša ( 90.min.Bříza).

Rozhodčí : Staněk ŽK 1 : 1 Diváků : 70

V prvním domácím utkání jsme přivítali souseda v tabulce, rezervu Chotěboře. Obě mužstva ještě nemají záchranu jistou a proto se první čtvrthodinu hrálo spíše mezi vápny s důrazem na pečlivou defenzivu. Až kolem 15.min.začali domácí tlačit soupeře ke své brance a výsledkem byla série rohových kopů, ale exekutoři je zahrávali prachmizerně. Hosté ohrozili branku v prvním poločase jen jednou, když se pěkně uvolnil Šimon a jeho střela asi o půl metrů minula Tomáškovu tyč. Ve 30.min.se domácím povedla pěkná akce, když po levé straně pláchl Zrzavý a jeho přetažený centr dorážel Málek, hostující obránce vykopával míč až za brankovou čarou – 1 : 0. O pět minut později narazil Máša balon na vápně Jirkovi Matějkovi a jeho tvrdá střela šla těsně nad. Zvýšit vedení mohli domácí ve 37.min., střídající Běloušek zahrál ve vápně rukou, ale brankář Vykoukal si se střelou Jirky Matějky poradil. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Hned ve 46.min. byl na rohu vápna faulovaný Máša, ale Jiří Matějka z přímého kopu vyprášil tvrdou střelou rukavice hostujícího brankáře. V 53.min.se již skóre pohnulo obránce Polánský se vydal na ofenzivní výlet, na jeho centr naskakoval Máša a brankář Vykoukal, kterému vypadl míč z rukou a pohotový Zrzavý ho bombou vrátil do sítě – 2 : 0. Hosté se rychle oklepali a obrovskou šanci si vypracovali v 55.min., když po závaru ve vápně nastřelil hostující hráč před prázdnou brankou svého spoluhráče. V 60.min.po další standartce dvakrát dobře zasáhl brankář Tomášek. Za pět minut se pěknou akcí blýskl aktivní Máša, jeho jedovatou střelu vyrazil Vykoukal na rohový kop. V 75.min.pěkně posunul Mikulecký míč do vápna Novotnému, který šel z úhlu sám na brankáře a ukvapeně střílel vedle. Hosté se v závěru snažili s výsledkem něco udělat, ale pozorná obrana domácích je do žádné šance nepustila a důležité tři body zůstali doma. V tomto utkání vyčnívali bojovník Máša, Málek, Polánský a na nezvyklém místě středního obránce Veselský. Tentokrát jsme se konečně prosadili v koncovce a ubráněná nula se také počítá. Pokusíme se výsledek v dalších domácích zápasech zopakovat, když nás ve středu čekají Habry a v sobotu Kostelec.