13.11.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ – Horní Cerkev 4 : 1 ( 3 : 0 )

Sestava : Vašíček – Polánský, Havelka, Sobotka, Pleva – Horáček, Matějka Jiří, Novotný, Máša ( 80.min.Sklenář) – Kolouch (85.min.Bílek), Zrzavý ( 60.min.Málek).

Rozhodčí : Fotr Diváků : 60 ŽK 4 : 1

K podzimní derniéře k nám zavítal nadmíru úspěšný nováček I.B.třídy, SK Horní Cerekev. Jelikož nám kvůli nemoci a pracovním povinnostem chyběli Plíšek, Klement, Veselský, Matějka Jan a Ptáčník a také ve snaze konečně po pěti kolech naplno bodovat, přišli nám z áčka vypomoci Sobotka, Horáček, Novotný, Vašíček a po vypršení trestu Kolouch. Zápas se pravděpodobně rozhodl hned v úvodu. Ve 2.min.přišla rychlá akce Máši po pravé straně, přetažený centr sklepl Horáček Novotnému a ten se z rohu vápna nádherně trefil do šibenice – 1:0. Za tři minuty Horáček přešel od půlky přes tři hráče, na vápně přenechal míč Jirkovi Matějkovi a ten umístil svou střelu placírkou přesně k tyči – 2:0. To domácí trochu uspokojilo a hosté vyrovnali hru. Jejich rychlé brejky, do kterých se zapojovalo co nejvíc hráčů a pohyblivá záložní řada nenechali útočně laděnou sestavu domácích v klidu. Ve 13.minutě skončila střela hostujícího hráče po pěkné akci o centimetry vedle tyče. Po minutě zahrozil rychlou akcí aktivní Máša, obránci jeho střelu zblokovali na roh. Pak přišli dvě šance hostů, ale nejdříve skončila jejich střela metr vedle, hlavičku po rohovém kopu Vašíček kryl. To domácí probralo a začali opět ovládat hru. Nejdříve se dobře uvolnil Kolouch a jeho střelu brankář Faltýnek s námahou vyrazil. Po půlhodině hry hlavičkoval po rohu Sobotka a míč skončil jen těsně mimo branky. Dvě minuty před pauzou Máša přistrčil míč Jirkovi Matějkovi a jeho bombu Faltýnek vyboxoval na roh. V poslední minutě před pauzou domácí výsledek pojistili, Kolouch na levé straně narazil balon Horáčkovi a jeho centr našel ve vápně Jirku Matějku, jenž hlavou zvýšil na 3:0. Po pauze tempo hry poněkud opadlo. Domácí se snažili kontrolovat hru, hosté se sympaticky snažili o zvrat, ale tentokrát pozorná obrana pracovala bezchybně. V 55. min. si na rohový kop naskočil Zrzavý, hlavička však skončila nad. Za deset minut střídající Málek dobře prostrčil míč do vápna Mášovi, jeho střelu obrana zblokovala na roh. Deset minut před koncem se povedla domácím krásná kombinační akce, Máša se dostal na pravé straně do vápna, předložil na malé vápno Sobotkovi, který vstřelil náš poslední gól letošního roku. Konečně se nám podařilo naplno bodovat a posunout se tak blíže středu tabulky. Hosté se prezentovali vyspělým výkonem a jsou v popředí tabulky právem. V zimě nás čeká mnoho práce a někteří hráči musí trochu přehodnotit svůj vztah k fotbalu. Jarní boje budou vzhledem k situaci v tabulce napínavé až do konce.V posledním utkání si pochvalu zaslouží Havelka, Novotný, Máša, Matějka Jiří , Kolouch a Horáček.