14.10.2009, Zdeněk Pleva

Tis – SK DEKORA „B“ 2 : 1 ( 1: 1 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Plíšek, Doležal – Bílek, Ptáčník (72.min.Klement), Matějka Jiří, Matějka Jan ( 85.min.Málek ) – Souček ( 76.min.Zrzavý) ,Sklenář

Rozhodčí : Trocha Diváků : 50 ŽK 4 : 1

Napravit si reputaci po nepovedeném zápase s H.Borovou, s tímto jsme zajížděli na hřiště našeho dalšího soupeře. Čekalo nás však mužstvo Tisu, tým na který se nám v minulosti nikdy nedařilo. Jeho kádr je plný zkušených fotbalistů, z nichž někteří okusili v minulosti i ždírecké angažmá ( Kozlík, Veselý, Blažek). Na začátku na nás ještě ležel stín minulého zápasu a domácí nás dobrým začátkem zatlačili do defenzívy. V 6. min. přešel Blažek na levé straně přes dva hráče, po jeho akci přišel centr na malé vápno a Miřácký ho hlavou poslal nekompromisně do sítě. Za pět minut přišel rohový kop domácích, po kterém hlavičkoval Kozlík těsně mimo. Po čtvrthodině se začali hosté osmělovat a začali domácí přehrávat. Ve 14. min. střílel z přímého kopu z hranice šestnáctky Jirka Matějka, ale jeho střelu Chudoba kryl. Za dalších pět minut vybojoval míč důrazný Sklenář, posunul Bílkovi, ten však střílel ve vyložené šanci o půl metru vedle. Ve 26.min. odcentroval Ptáčník, Součkova hlavička se mezi tyče nevešla. Domácí zahrozili za dvě minuty, kdy po nebezpečné standartce skončila hlavička jejich hráče o centimetry vedle tyče. Ve 34.min. přišel dlouhý nákop, rychlík Sklenář se prosadil přes svého strážce a samostatný únik s přehledem proměnil – 1:1. Za dvě minuty špatně hlavičkoval Havelka, do brejku se dostal domácí hráč, ale Tomášek ho výborně vychytal. Ve 39. min.dobře pronikl Souček, jeho bombu vyrazil Chudoba jen před sebe, ale dorážejícího Jana Matějku stihli obránci zblokovat. Dvě minuty před pauzou skončil tečovaný přímý kop jen o kousek vedle tyče bezmocného domácího golmana, který byl překonán na zemi. V poslední minutě přišel ještě nebezpečný brejk domácích, ovšem zakončující Koudelka míč na malém vápně do branky neusměrnil. Začátek druhého poločasu se odehrával většinou ve středu hřiště. Hrál se vcelku slušný kombinační fotbal pohříchu bez velkých šancí. Až v 65. min. přišel rozhodující okamžik zápasu, obrana v čele s brankářem nereagovala dobře na vysoký centr do pokutového území. Míč se nakonec nešťastně odrazil od holeně Jirky Matějky k volnému Kozlíkovi, který ho uklidil po břevno. Za další minutu mohli hosté vyrovnat, Plíšek výborně zastavil útok domácích, vysunul do vápna Součka a jeho pás na volného Sklenáře zastavil na poslední chvíli skluzem Kozlík. Hosté reagovali na vývoj utkání dvěma střídáními, otevřeli trochu hru, čehož však spíše začali využívat domácí. V 75.min. si Kozlík pohrál na rohu vápna se dvěma soupeři, posunul na volného Koudelku, ten však mířil ve 100% šanci mimo. Hosté se nadechli k závěrečnému tlaku, který však byl spíše platonický. Naopak domácí ještě mohli dvakrát skórovat z nadějných brejků. Z utkání jsem měl, vzhledem k minulému utkání trochu strach, ale kluci ukázali, že fotbal hrát nezapomněli a alespoň bod jsme si určitě zasloužili. Škoda nevyužitých šancí hlavně v první půli. Pochvalu za dobrý výkon zaslouží Doležal, Plíšek, Ptáčník a za první půli Jirka Matějka a Sklenář.