7.10.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ – Havlíčkova Borová 0 : 5 ( 0 : 2 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Plíšek, Sobotka – Málek ( 46.min.Doležal), Matějka Jiří, Matějka Jan, Klement ( 74.min.Zrzavý ) – Veselský ( 46.min.Bílek ), Máša.

Rozhodčí : Staněk Diváků : 220 ŽK 2 : 2

Ideální fotbalové počasí, slušná návštěva, dva soupeři, kteří měli za sebou úspěšnou sérii výsledků. Toto všechno tvořilo kolorit sousedského derby, jenž se stalo nakonec jednoznačnou záležitostí hostů. Úvod utkání se nesl spíše v duchu vzájemného oťukávání, obě mužstva preferovala spíše zajištěnou obranu. Až v 18.min.se na šestnáctce dostal k odraženému míči matador Plíšek a jeho nádhernou střelu vytáhl hostující brankář Veselý s pomocí tyče z vinglu své svatyně. Hosté zahrozili za pět minut, když po rohu vznikl závar v pokutovém území domácích a Hošák nakonec trefil tyč. Ve 26.min. přišel první gólový moment, Klement ztratil zbytečně míč, Blažek po krátkém sólu přistrčil míč P.Veselému, který zblízka nedal Tomáškovi šanci – 0:1. Zlomový moment přišel hned po rozehrávce, na dlouhý pas si středem hřiště naběhl neunavný Plíšek, ale jeho střelu zblízka zázračně vytáhl nad břevno Veselý. Od této chvíle padla na domácí deka a do konce zápasu existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Ve 32.min.rozehrál šikovně P.Veselý přímý kop obloučkem přes zeď, obrana včetně brankáře Tomáška zůstala zkoprnělá a Blažek z malého vápna hlavou upravil na 0 : 2. Za tři minuty aktivní hosté stříleli z dálky jen o kousek vedle pravé tyče. Do druhé půle jsme udělali dvě změny ve snaze utkání zvrátit, hosté nám však vzali vítr z plachet hned v úvodu. Šrámek utekl po lajně a jeho přízemní centr usměrnil do sítě trestuhodně neobsazený Němec – 0:3. Domácí potom nepochopitelně rezignovali na zvrat a hosté utkání dohrávali v exhibičním tempu. V 70.min.zůstal po rohovém kopu opět neobsazený Němec a obloučkem překonal Tomáška – 0:4. Za pět minut se dostal do brejku P.Veselý, ale nastřelil jen brankáře. Celkový rámec utkání a rozpoložení domácích vystihla pátá branka, kdy Tomášek netrefil zpětnou přihrávku, Janáčka ještě Havelka zblokoval, ale P.Veselý měl již snadnou úlohu – 0:5. Výsledek mohli ještě v závěru přikrášlit Janáček a P.Veselý, ale zakončovali už spíše pro diváky než efektivně, takže skóre zůstalo nezměněné. Po opatrném úvodu a vyrovnané půlhodině nás nepochopitelně srazila úvodní branka. Hráči přestali plnit své úkoly, nechávali jsme rychlým a technickým hráčům soupeře trestuhodně moc prostoru a propadli jsme též v osobních soubojích a bránění standardních situací. Mrzí mě též, že hráči utkání po třetí brance zabalili. Musíme se vrátit zpět k poctivému bránění a hlavně herní disciplíně, která nám tentokrát chyběla. Nutno dodat, že soupeři vyšlo utkání až mimořádně. Musíme se z této facky oklepat a snažit se v dalších utkáních ještě nějaké body posbírat. Jediný, kdo snese z domácího týmu nějaké měřítko je Plíšek a to je pro některé jeho o dost mladší spoluhráče špatná vizitka.