Sestava : Tomášek – Doležal, Havelka, Plíšek, Ptáčník ( 69.min.Chalupa ) - Bílek, Klement,

Matějka Jan, Málek – Máša, Veselský ( 81.min.Němec ).

27.9.2009

Rozhodčí : Dobrovolný ŽK 3 : 2 Diváků : 70

K zápasu do Kožlí jsme odjeli ve značně oslabené sestavě. Z různých důvodů ( nemoci, trest, marodka v áčku ) chyběli Sklenář, Zrzavý, Pleva, Polánský a Jirka Matějka. Této situaci jsme přizpůsobili hru ze záměrem pozorně bránit a využít některý z brejků. Už ve 3.min. utekl navrátilec Máša, ale jeho centr překvapený Málek do branky neusměrnil. Postupně však začali získávat navrch domácí. V 6.min.musel Tomášek vyrážet tečovanou střelu na roh. Za pět minut dlouhý nákop kapitána Blažejovského přelétl Doležala a následná střela domácích skončila těsně mimo. Potom přišla série rohů domácích, avšak hostující obrana pracovala bezchybně. Ve 26.min. vyšla hostům brejková situace, Máša přistrčil míč do vápna Veselskému a ten pálil půl metru vedle tyče. Jediná velká šance v první půli přišla v 37.min., kdy po rohu hlavičkoval domácí hráč z malého vápna do Tomáškovy náruče. Nástup do druhé půle Kožlí totálně prospalo. Ve 47.min. prodloužil Jan Matějka hlavou míč do běhu Málkovi, který odcentroval a střelec Veselský trefil hlavou pod břevno – 1:0. Za dvě minuty utekl po stejné straně rychlík Máša a přízemní centr dopíchl ve skluzu podruhé do sítě Bílek – 2:0. Domácí byli jako opaření a opět mohli inkasovat, když se dobře uvolnil Máša a střílel těsně vedle. Ve snaze zkorigovat výsledek sáhli domácí ke trojnásobnému střídání. V 67.min. přišlo první varování, domácí hráč mířil z deseti metrů hlavou nad. Za pět minut dobře u rohového praporku vybojoval balón stopér Havelka, ale potom se zbytečně snažil o kličku, ztratil míč a musel faulovat. U následného přímého kopu byla hlava Blažejovského dřív než Tomáškovy rukavice – 2:1. Za tři minuty minula krásná střela domácího záložníka tyč jen o milimetry. Hosté byli zatlačeni do hluboké defenzivy, ale vyrovnání bylo z kategorie lacinných. V 84. min.nechali hosté propadnout dlouhý aut až do malého vápna a po několika odrazech se vykulil míč před kanonýra Trpišovského a ten ho napálil nekomromisně pod břevno – 2:2. Domácí byli na koni,ale vzápětí je mohl zmrazit Bílek, když se po přímém kopu Jana Matějky ocitl zcela sám před brankářem, míč však jen lízl hlavou do jeho náruče. Pak už přišel závěrečný hvizd. Před zápasem bych kvůli problémům se sestavou bod bral, ale nakonec nás od tří bodů dělilo pět minut. Kluci podali výborný taktický výkon a zaslouží si pochvalu za bojovnost a píli. Podařilo se nám bodovat v pátém utkání v řadě a pokusíme se sérii nepřerušit ani v dalším těžkém utkání s Havl.Borovou, která nabírá slušnou formu.