15.9.2009, Zdeněk Pleva

Kostelec – SK DEKORA „B“ 0 : 3 ( 0 : 0)

Sestava : Vašíček – Doležal, Havelka, Plíšek, Kučera - Matějka Jan, Pleva, Matějka Jiří, Klement - Veselský ( 80.min.Zrzavý ), Ptáčník ( 35.min.Souček ).

Rozhodčí : Čamra Diváků : 50 ŽK 2 : 1

Pro další důležité body ze soupeřova trávníku jsme si dojeli do městečka uzenin, Kostelce u Jihlavy. Na útulném, ale rozměrově malém hřišti měli zpočátku navrch důraznější domácí. Hosté vstoupili do utkání zbytečně pasivně, prohrávali osobní souboje, přesných přihrávek bylo také jako šafránu. Už ve 2.min. pěkně domácí prodloužili míč za obranu, ale následnou lehkou střelu rekonvalescent Vašíček v pohodě kryl. Za pět minut domácí útočník na levé straně lehce obešel Kučeru, střela z úhlu však byla nepřesná. Potom již začali hosté pozorněji bránit a hra se rozdrobila do osobních soubojů. Ve 20.min. konečně zahrozili hosté, když Veselský z vápna střílel nad. Kolem 25. min.dvakrát vyzkoušel golmana z dálky Pleva, ale pokaždé trefil střed brány. Stále však byl vidět spíše boj než pohledný fotbal. Deset minut před pauzou krásně vypálil z 25-ti metrů domácí záložník a jeho střela minula tyč jen těsně. Vstup do druhé půle nám vyšel na jedničku. Střídající Souček se dobře uvolnil ve vápně, poslal střílený centr před branku a Jirka Matějka už měl jednoduchou úlohu – 1:0. Z domácími gól otřásl a hosté získali mírně navrch. V 58.min. pěkná tečovaná střela Jirky Matějky skončila mimo jen o centimetry. Za dvě minuty dobře potáhl míč Souček, posunul na Veselského, ale na jeho střílený centr nikdo nedosáhl. Poté se domácí oklepali a přitopili pod kotlem. V 63.min.dostal domácí útočník krásný balón za obranu, obhodil vybíhajícího Vašíčka, avšak míč olízl tyč z vnějšku. Čtvrt hodiny před koncem přišel asi zlomový moment, když tečovaný míč už směřoval do prázdné branky, ale Vašíček ho stačil ještě reflexivně vykopnout. Domácí ve snaze vyrovnat otevřeli obranu a hosté mohli dát z brejků snad pět gólů. Nejdříve střílel Jiří Matějka z výhodné pozice jen do brankáře. Potom střílel sice tvrdě, ale nepřesně Pleva a Souček šel dvakrát sám na stopéra domácích, avšak neuspěl. Deset minut před koncem se na trávníku po roce a půl objevil po těžkém zranění kolena Tomáš Zrzavý a ukázal, že střílet góly nezapomněl. V 85.min.proměnil přihrávku po další brejkové akci a z deseti metrů propálil brankáře – 2:0. O dvě minuty později dostal přihrávku do vápna a tvrdou křížnou střelou upravil výsledek na 3:0. Tentokrát jsme nepředvedli žádný exelentní výkon, ale na malém hřišti moc místa na kombinaci nebylo. Na hře se také projevilo,že nejméně půlka mančaftu nastoupila s nachlazením. Tři body z venku jsou kladem, ale nesmíme se nechat ukolébat posledními výsledky. Do dalších zápasů ještě máme co zlepšovat, hlavně na můj vkus prohráváme moc osobních soubojů a někdy vázne mezihra. Z vítězného kolektivu vynikli brankář Vašíček, Plíšek, dobré momenty měl Jirka Matějka a oživení a góly přinesli oba střídající útočníci Souček a Zrzavý.