8.9.2009, Zdeněk Pleva

Chotěboř „B“ – SK DEKORA „B“ 1 : 3 ( 1 : 3)

Sestava : Havlíček – Polánský, Havelka, Plíšek, Doležal – Matějka Jan, Pleva, Matějka Jiří, Málek - Ptáčník ( 65.min.Sklenář ), Veselský ( 85.min.Němec ).

Diváků : 170 Rozhodčí : Kamenický ŽK : 2 : 2 ČK 0 : 1

První neděli v září byl naším hostitelem druhý tým tabulky, rezerva Chotěboře. Vzhledem k posledním dvěma zápasům jsme se museli pokusit něco změnit. Proto se do sestavy vrátili zkušení matadoři Plíšek a Ptáčník, který odehrál utkání po roce a půl dlouhé pauze. A nutno dodat, že jejich zkušenosti nemalou měrou přispěli k překvapivému bodovému zisku. Už v 6.min. kopal Ptáčník rohový kop, míč se ve vápně odrazil k Jirkovi Matějkovi, ale ten střílel jen slabě do náruče brankáře Křivského. Za tři minuty zaváhal Doležal a následná střela domácího útočníka lízla břevno. Domácí měli opticky více ze hry, ale zkušení hosté je do další šance nepouštěli a naopak hrozili z brejku a hlavně ze standartek. Ve 22.min. si ve vápně dobře zaseknul míč Veselský a bek Málek ho zbytečně fauloval. Penaltu Jirka Matějka s přehledem proměnil – 1:0. Bohužel, za šest minut udělal hrubku v rozehrávce Jan Matějka, Bílek se dostal do úniku, který zkušeně proměnil. Hosté však pokračovali v poctivém výkonu a odměnou jim byl gól ve 32.min. Přímý kop z 25-ti metrů rozehrál Jirka Matějka šikovně po zemi vedle zdi a Pleva už si věděl rady a po zemi prostřelil Křivského – 2:1. Za tři minuty přišel pro domácí další šok, Ptáčník rozehrál další přímý kop až na zadní tyč, Veselský vrátil míč před prázdnou bránu a Jirka Matějka měl už snadnou úlohu – 3:1. Domácí si v závěru poločasu vytvořili optickou převahu, ale až na sérii tří rohů branku neohrozili. Druhý poločas začal očekávaným náporem domácí rezervy, který přetavili jen ve dva přímé kopy Šimona, jenž však neměl dobře seřízená mířidla. Hosté se stáhli do obranného bloku a mladíci v domácím dresu se však stále nedokázali prosadit. Až v 75.min. se po pěkné kličce dostal do šance střelec Bílek, ale Havlíček jeho střelu vykopl na roh. Postupem času domácí ve snaze korigovat výsledek otevřeli zadní vrátka a hostům se několikrát naskytla šance k brejkům. Největší šanci měl Jirka Matějka, který nádhernou střelou z 20-ti metrů trefil spojnici břevna a tyče. V 88.min. se ještě nechal za zbytečný zákrok na půlce vyloučit střídající Sklenář. Pak už přišel závěrečný hvizd rozhodčího a zasloužená radost hostů. Tentokrát jsme odvedli poctivý a bojovný výkon, výbornou efektivitu a fotbalovou chytrost. Domácí měli opticky více ze hry, ale jejich tlak byl až na dva momenty platonický. Z dobře pracujícího kolektivu hráčů vynikli střední obránci Havelka a Plíšek, střelecky se dařilo Jirkovi Matějkovi a v útoku dobře, hlavně v první půli pracovali Veselský a Ptáčník. Doufám, že na takový poctivý výkon navážeme v dalším venkovním zápase v Kostelci.