3.9.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ – Lípa 2 : 2 ( 2 : 1 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Pleva, Sklenář – Doležal, Matějka Jiří ( 50.min. Málek ), Matějka Jan, Klement ( 85.min. Němec ) – Veselský, Souček.

Rozhodčí : Krymová ŽK 2 : 2 Diváků : 70

Odčinit blamáž z Habrů, to byl hlavní cíl domácí rezervy v domácím utkání proti Lípě. Vstup do zápasu napovídal tomu, že tři body nebudou problém. Už ve 2.min. vypálil Pleva z velké dálky, brankáři Exnerovi míč vypadl, ale Jan Matějka v koncovce selhal a vrátil mu balón do náručí. V 9.min.prostrčil dobře Jan Matějka Součkovi a ten střílel z vápna těsně vedle. Za minutu přišla krásná kombinační akce Jana Matějky a Klementa, který poslal přízemní pas do vápna, Souček však ve skluzu mířil vedle. Za pět minut ze stejné strany už uhodilo, aktivní Klement utekl po křídle a předložil míč na malé vápno jako na zlatém podnosu Veselskému – 1:0. Domácí pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byl gól z kopačky Jirky Matějky, který se trefil ze 20-ti metrů přesně k tyči – 2:0. Za tři minuty se na jeden dotyk dostali do vápna Veselský a Souček, který však místo zakončení volil ještě přihrávku na Doležala, jenž střílel z úhlu do brankáře. Od té chvíle jakoby někdo domácím vyndal baterky. Do té doby neviditelní hosté začali přebírat aktivitu. Ve 27. min. odcentroval Böhm a útočníka hostů ve vyložené šanci vychytal Tomášek. Za dvě minuty trefil na druhé straně Jirka Matějka po rohu tyč. Deset minut před pauzou obelstili hosté ofsajdovou past , Miklis postupoval sám na Tomáška, který výborně zasáhl. V 44.min.už byli domácí za svou laxnost potrestáni, Sklenářovi utekl agilní Miklis, brankář Tomášek vyběhl zbytečně až do rohu velkého vápna, kde fauloval a S.Böhm penaltu proměnil – 2:1. Druhý poločas začal obrovskou šancí Veselského, který se ocitl sám před brankářem, bohužel přestřelil. V 50.min.odešel Jiří Matějka a ve hře domácích zavládl chaos. Museli jsme přeskupit řady, ale naprosto nám odešla mezihra. I tak jsme si vytvořili šanci, Veselský nacentroval a Sklenář hlavičkoval z malého vápna jen do brankáře. Hosté nás však začali přehrávat a přetížená defenziva nestíhala.V 68.min. pěkná střela z dálky lízla břevno Tomáškovi branky. Za dvě minuty trefili hosté krásnou střelou břevno. Zaslouženého vyrovnání se lipští dočkali v 75.min., kdy mladý Mareš přetlačil na vápně nedůrazného Havelku a Málka a trefil se přesně k tyči – 2:2. Od těch chvil se hosté zaměřili na bránění vysněného bodu, za což je mohl potrestat Sklenář, ale v samostatném úniku si moc předkopl míč a brankář Exner byl u něj dřív. Bohužel jsme v domácím zápase ztratili tři body, o kterých asi nikdo po půl hodině hry nepochyboval, ale vlastní laxností a nemohoucností jsme dostali Lípu zpátky do hry a ta toho využila. Druhý poločas, to byla z naší strany bohužel parodie na fotbal. Momentálně se nám herně nedaří, trápíme se v koncovce a v obraně si v posledních dvou utkáních také nepočínáme jistě. Musíme se z toho dostat sami, když ne fotbalovostí tak bojovností. Nic není ztraceno, čeká nás ještě hodně zápasů, kde můžeme složit reparát. Teď nás čekají dvě utkání venku, kde určitě kluci nedají soupeři nic zadarmo.