25.8.2009, Zdeněk Pleva

Habry – SK DEKORA „B“ 4 : 1 ( 4 : 0 )

Sestava : Semelka – Polánský, Havelka, Pleva, Klement – Málek, Matějka Jiří, Matějka Jan, V ařečka ( 46.min. Legát) – Veselský, Sklenář.

Rozhodčí : Staněk Diváků : 120 ŽK 3 : 1

Ostuda, propadák, naivní hra. Tak nějak lze nazvat naše představení v prvním poločase na hřisti loniátřídních Habrů. Domácí na nás vlétli jako velká voda a od prvních minut si vytvářeli jednu šanci za druhou. Střelec Jirka Toma si nejdříve seřizoval mířidla, aby ve 4.min.zamířil přesně, když využil zaváhání hostující obrany po dlouhém autu. Domácí nadále přehrávali soupeře hlavně po stranách hřiště a hosté jen zoufale odkopávali na zcela odříznuté útočníky. Ve 12.min.domácí přelstili špatně zahraný ofsajd systém a pro Tomu nebyl problém skórovat podruhé. Potom ještě dvakrát zasáhl Semelka. Ve 20.min.opět pozdě hostující rezerva reagovala na další dlouhý aut a po pěkné akci překonal bezmocného Semelku Korel. Potom se konečně dostali ke slovu hosté, když Pleva hezky vysunul mladíka Málka, ale jeho lehkou střelu stačil domácí stoper z branky vykopnout. V 28.min. přišlo zaváhání na levé straně hostující obrany a gól Moravce na 4:0. Bohužel z různých důvodů nám chybělo pět hráčů, tak nebyla možnost zasáhnout do hry nějakým střídáním. Do poločasu spálili domácí ještě dvě velké šance, když nejdříve dobře zasáhl Semelka a Toma spálil velkou šanci po vysunutí svým bratrem, ale pálil mimo. Po poločasové promluvě do duše vyběhlo na trávník v dresu hostí úplně jiné mužstvo. Začali jsme běhat, napadáním nutili domácí k chybám a přišli konečně i šance. Ve 47.min.byl na rohu vápna faulovaný Legát, ale následný trestný kop prolétl chumlem hráčů do zámezí. Potom si domácí stoper přistrčil ve své vápně míč rukou (sám se k tomu přiznal) ,ale rozhodčí jasnou penaltu neodpískal. Několik nadějných brejků skončilo na nepřesné finální přihrávce. Nutno dodat, že do otevřené obrany hostů domácí několikrát nebezpečně zaútočili a hlavně střelec Toma spálil dvě obrovské šance. V 70.min.spálili hosté obrovskou šanci,když centr zprava dolétl až na zadní tyč k Plevovi, ale ten ze dvou metrů hlavičkoval jen do rukavic domácího brankáře. Zasloužené odměny se rezerva dočkala deset minut před koncem, kdy se prosadil Veselský po pěkném centru Jirky Matějky. Po dvou herně dobrých utkáních jsme tentokrát v prvním poločase totálně propadli. Doufám,že za týden v utkání proti Lípě už budou k dispozici všichni hráči. Nastanou určitě nějaké změny v kádru, protože výkon z Habrů by na tuto soutěž v žádném případě nestačil. Je jen na nás jak se z této facky poučíme. Z jednotlivců si zaslouží pochvalu jedině brankář Semelka, který obětavě zaskočil s nedoléčeným kolenem za Tomáška, který musel pomoci našemu áčku. V dalším domácím zápase musí být naším jediným cílem tři body a doufám,že kluci pro to udělají maximum !