SK DEKORA „B“ – Černovice 1 : 0 ( 0 : 0)

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka,P leva, Klement – Horáček, Matějka Jiří, Matějka Jan,
Málek ( 73.min. Doležal ) – Souček, Sklenář ( 84.min.Veselský ).

Diváků : 120 Rozhodčí : Nejedlý ŽK 2 : 1 ČK 0 : 1

V premiérovém utkání v I.B.třídě na domácím trávníku jsme přivítali zkušené mužstvo Černovic. Za horkého počasí začala obě mužstva opatrně a spoléhala spíše na zajištěnou obranu. První zahrozili hosté, ale obránce Bíro napálil balón, který se odrazil na velké vápno po dlouhém autu, metr mimo tyče. Ve 12.min. vydláždil ulici Sklenářovi Jan Matějka, obránci v poslední chvíli vypíchli na roh. Ve 20.min.přišla velká šance domácích, Souček dobře vybojoval míč, Jan Matějka ho posunul na penaltu Sklenářovi, který ve vyložené šanci střílel ve skluzu mimo. Za tři minuty jsme opět dobrým presinkem obrali hosty o balón, mladík Málek se dobře uvolnil na rohu malého vápna, ale místo střely volil přihrávku před prázdnou branku, kde míč nikdo nezasáhl. Ve zbytku poločasu obrana hostů pracovala bez chyb a dlouhými pasy se snažila najít své dva útočníky. Ti se však též proti obraně domácích nedokázali prosadit. Vyjímkou byla situace ze 42.min., kdy se prodloužený výkop dostal až k nabíhajícímu útočníkovi, ten se však své šance zalekl. Do druhé půle vstoupili razantně domácí a dočkali se zasloužené odměny. V 50.min. po centru Součka napálil míč Horáček, brankář Janák výborně zasáhl. Odražený míč vrátil do vápna Jan Matějka a střelec Souček chytrou hlavičkou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení – 1:0. Opařené hosty mohl vzápětí ztrestat Sklenář, ale brankář Janák včasným vyběhnutím jeho brejk zhatil. Domácí pokračovali v tlaku a v 57.min. střelu Součka vyboxoval hostující brankář na roh. Za další tři minuty dobře centroval Jirka Matějka, před Sklenářem odehráli obránci míč na další roh. Po jeho exekuci proskákal míč shlukem těl na malém vápně a skončil netečován v zámezí. V 67.min.se dostali ke slovu po čase též hosté, když Ševčík vystihl špatnou rozehrávku Málka, ale jeho střela postrádala přesnost. Deset minut před koncem zahrával ze strany přímý kop Jiří Matějka, nabíhající Pleva byl přidržen za dres, ale rozhodčí zůstal ledově klidný. V závěru zápasu přenechali zbytečně domácí aktivitu hostům, k velkým šancím to však nevedlo. Postupem času si hosté za příčinu svého neúspěchu vybrali hlavního rozhodčího na což doplatil v poslední minutě zbytečným vyloučením Ševčík za kritiku sudího. Myslím,že si kluci za větší vůli po vítězství tři body zasloužili. Výborně fungovala obranná činnost, bohužel koncovka nás trochu trápí. Teď nás čeká těžké utkání v Habrech. Z dobře hrajícího kolektivu hráčů vynikli obránci Klement a Havelka,dříč Jan Matějka, při své premiéře nezklamal loňský dorostenec Málek a svou roli střelce splnil útočník Souček.