11.8.2009, Zdeněk Pleva
Kamenice n.L. - SK DEKORA „B“ 2 : 0 ( 1 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Pleva, Klement ( 80.min.Bílek ) - Souček ( 65.min. Málek ), Matějka Jiří, Matějka Jan, Doležal – Sklenář, Veselský.

Rozhodčí : Janko ŽK 1 : 3 Diváků : 80

Úvodní zápas v I.B.třídě nás zavál do nejvzdálenějšího kouta Vysočiny, k loňskému účastníkovi I.A. Třídy, do Kamenice nad Lipou. O osudu utkání rozhodla prakticky první minuta. Po rozehrání utekl po křídle Veselský, ale jeho centr stáhl brankář domácích. Po jeho dlouhém výkopu se v tvrdém souboji střetli Klement a domácí útočník, který posunul míč za sebe na spoluhráče, jenž trefil nad padajícím Tomáškem břevno, obrana zůstala opařená stát a dobíhající Strašík trefil hlavou prázdnou bránu – 0:1. Stopky ukazovaly 55. vteřinu! Hostům trvalo pět minut než se oklepali, potom dobře pronikal rychlík Sklenář a obránce v poslední chvíli odvrátil na roh. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště bez velkých šancí. Domácí se spoléhali na vysokého útočníka, na kterého směřovala většina míčů, ale zkušená čtveřice obránců (dohromady přes 130 let) ho do zakončení nepouštěla. V 19.min. zahrávali domácí z hranice šestnáctky přímý kop, ale balon skončil metr vedle tyče. Za minutu přišla velká šance hostí, když po pravé straně pronikl Doležal, krásným centrem našel na penaltě Veselského, který hlavičkoval těsně nad. Ve 24.min. ztratil Sklenář po rohovém kopu míč, domácí hráč se dostal do samostatného úniku, Tomášek ho však skvěle vychytal. O dvě minuty později střílel z 25-ti metrů Pleva, ale jeho rána minula o půl metru šibenici. V závěru poločasu se hra přitvrdila a vytratila se tím i kombinace. V úvodu druhého poločasu byli aktivnější domácí. V 57.min. mířila hlavička po standartce těsně nad. O tři minuty lízala pohotová střela domácího útočníka břevno a o čtyři minuty později předvedl výborný zákrok při střele z dálky Tomášek, jenž odehrál druhý poločas prakticky na jedné noze, kvůli naraženému kolenu. Pak začali přebírat aktivitu hosté, kteří se snažili o vyrovnání.V 74. min. technická střela Jirky Matějky z hranice šestnáctky lízala šibenici. Za čtyři minuty se svou ryhlostí dostal do brejku Sklenář, ale ve velké šanci přestřelil. V závěru jsme ve snaze o vyrovnání stáhli hru na tři obránce a domácí nás v 86.min. po rychlém přenesení hry potrestali podruhé – 0:2. Myslím, že jsme až na úvodní zaváhání herně obstáli a dokázali s domácími držet po celé utkání krok. Rozhodují však góly a Kamenice byla v koncovce efektivnější. Kluci však zasluhují za dobrý výkon pochvalu. Teď musíme udělat všechno pro zisk bodů v domácím utkání s Černovicemi. Nad průměr zahráli brankář Tomášek, Havelka a bratři Matějkové.