22.6.2009, Zdeněk Pleva

Ledeč n.S. „B“ – SK DEKORA „B“ 0 : 5 (0 : 3)

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Sobotka, Pleva – Matějka Jan, Matějka Jiří, Čalkovský (83.min.Červinka), Doležal – Sklenář (60.min.Chalupa), Kolouch (72.min.Bílek).

Rozhodčí : Sojka ŽK 2 : 1 Diváků 200

Konečně ! Za rozhodování předsedy OFS, před velmi slušnou návštěvou, kterou tvořili ze dvou třetin fanoušci Ždírce, začal v sobotu na kvalitním ledečském trávníku boj o postup do I.B.třídy. Hostující hráči , posílení o trio posil z áčka, začali o poznání aktivněji. Už ve 3.min.byl na hranici vápna faulovaný Čalkovský a Jirka Matějka razantní střelou propálil rukavice domácího golmana -1:0. Domácí se snažili rychle odpovědět a za pět minut prodloužil Anděl dlouhý aut k brankáři Tomáškovi, který vyrazil na velké vápno a následná tečovaná střela skončila těsně mimo. Hosté zahrozili ve 13.min. Čalkovským, jehož hlavička po centru Jana Matějky olízla břevno. Za minutu už uhodilo, Čalkovského centr prošel přes nohy Sklenáře ke Kolouchovi, který zasunul do prázdné brány – 2:0. Viditelně nabuzení hosté pokračovali dále v tlaku. V 16.min.Čalkovského projektil skončil po teči Sklenáře těsně vedle. Definitivní ránu do vazu zasadil domácím střelec Kolouch ve 25.min., kdy se šikovně uvolnil ve vápně a na bližší tyč prostřelil Habáska potřetí – 3:0. Ve 30.min. ještě řádně prověřil domácího golmana střelou zdálky Sobotka. Závěr první půle ovládli domácí. Nejdříve rozhodčí Sojka posoudil střet Jana Matějky a Gehera jako penaltový, ale Zdenda Tomášek ukázal, že jeho zimní příchod byl dobrým tahem a střelu kapitána Dvořáka vyrazil. Hosté začali hrát trochu lehkovážně a Anděl je mohl ztrestat, když ve vyložené šanci hlavičkoval těsně vedle. V poslední minutě ještě čaroval Tomášek, jenž vyrazil bombu Janovce a poradil si i s dorážkou Milichovského. Domácí se v úvodu druhé půle snažili o zvrat , po dvou minutách prolétl centr ze strany nikým netečován malým vápnem a trefil tyč. Hosté však posléze utkání definitivně rozhodli. Nejdříve Čalkovský přímý kop rozehrál šikovně po zemi na přední tyč a Kolouch ho špičkou prodloužil do sítě – 4:0 a za další minutu další Čalkovského střelu tečoval do sítě Sklenář – 5:0. V 60.min. ještě hlavičkoval Jan Matějka zcela osamocený nad domácí branku. Na domácích bylo sympatické, že ani za rozhodnutého stavu nepolevovali v aktivitě a neúnavný domácí kapitán Dvořák dvakrát zkoušel štěstí zdálky. V 79.min. měli domácí velkou šanci, když útočník v brejku obešel i Tomáška, ale z úhlu už nedokázal trefit branku. Pět minut před koncem vyrazil ještě Tomášek hlavičku zcela osamoceného domácího hráče a dva brejky hostů vyzněli díky laxnímu řešení do prázdná. Pak už přišel závěrečný hvizd a obrovská radost hostů. Utkání rozhodli naše výborné vstupy do obou poločasů a větší vůle po vítězství. Hodně nám pomohla početná divácká návštěva, která nás přijela podpořit a hlavně neúnavní bubeníci. Ledečtí fotbalisté předvedli sympatické gesto, když nám při odchodu do kabin zatleskali. Zpáteční cesta autobusem a následné oslavy byli krásnou tečkou za vydařenou sezónou. Kluci ještě jednou díky !