17.6.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ – Staré Ransko 1 : 1 ( 1 : 1)

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Pleva (75.min. Sklenář), Takács – Jan Matějka, Sobotka, Jiří Matějka, Doležal – Máša, Chmelík.

Rozhodčí : Škorpík Diváků : 300 ŽK 2 : 2 Branky : Jirka Matějka - Machovec

Nádherné počasí, vynikajicí návštěva, domácí hrající o postup a hosté o prestiž, co víc si v derby víc přát. Aktéři zápasu si uvědomovali důležitost zápasu a proto bylo od začátku vidět spíše urputné dobívání soupeřova území než technický fotbal. První potlesk si zasloužil až v 8.min.Pleva, který napálil odražený balón po rohovém kopu, bohužel mířil mimo. V 15.min.přímý kop Chmelíka dobře vyrazil hostující Žák. Za pět minut zahrozili hosté, dirigováni bratry Ročárkovými, když po centru mladšího z nich dobře zakročil před nabíhajícími útočníky brankář Tomášek. Domácí hráči nevzali varování vážně a hosté je vzápětí ztrestali. Na dlouhý nákop obrana špatně reagovala a jarní kanonýr Machovec zkušeně přivedl hosty do vedení – 0:1. Domácí zvýšili obrátky a střílený přímý kop Jirky Matějky musel uklidit na přední tyči Kafka na roh. Za tři minuty hlavičkoval Sobotka po centru mimo branku. Ve 35.min.se k přímému kopu postavil prozatímní nejlepší střelec OP a razantní střelou nedal Žákovi šanci – 1:1. Do druhé půle vstoupili lépe domácí a po čtyřech minutách opět řádně zaměstnal z dalšího přímého kopu Jirka Matějka hostujícího brankáře. V 56.min.se domácím povedl brejk, Chmelík prostrčil do vápna Sobotkovi, který v nadějné šanci přestřelil. Potom se hra odehrávala ve středu pole. Domácí se snažili o tlak, ale hostující obrana pracovala bezchybně. Až v 75.min. výborně pronikl do vápna Chmelík, ale jeho střelu pod břevno bravurně vytáhl Žák. Za dvě minuty se protáhl středem hřiště Máša, střílel však metr vedle. V 79.min. vyškolil Michal Ročárek u lajny Polánského, ale Havelka ho včas zdvojil a ukopl míč na roh. Vzápětí odcentroval na druhé straně dobře Jirka Matějka, střídající Sklenář hlavičkoval mimo. Pět minut před koncem se nedohodli Sobotka a Polánský, ale Janáček se v koncovce ukopl. V nastavení ještě vznikl závar ve vápně hostí, avšak stoper Kafka ho razantně utnul a udělal tečku za dalším místním derby. Utkání mělo určitě náboj, ale byl to spíš boj. Hosté hráli konsolidovaně v obraně a byli efektivnější v koncovce než domácí, kteří měli více míč na kopačkách a proto je remíza zasloužená. U domácích byli vidět Chmelík, Takács a bratři Matějkové. U hostů Michal Ročárek, Brychnáč a v rozhodujících chvílích tým podržel Žák. A jdeme do finále!