7.6.2009, Marek Štukhejl
Ždírec být poslední nechce
Fotbalisté Ždírce nad Doubravou poprvé na jaře zabodovali venku. Hanouskovým gólem do šatny vyhráli v Otrokovicích a v divizní tabulce se z posledního místa vrátili na 14. příčku. Vzhledem k tomu, že do přeboru padají poslední tři týmy, ztrácí Dekora na nesestupovou pozici dvě kola před koncem čtyři body. Ždírec se už v prosinci divize z finančních důvodů dobrovolně vzdal, ale hráči na nezvyklou situaci nerezignovali a pod vedením nového trenéra Marka Štukhejla uhráli 11 bodů. Další mohou přidat při závěrečných derby – doma s Velkým Meziříčí a ve Žďáře.
Otrokovice - Ždírec 0:1 (0:1)
Gól: 45. Hanousek. Rozhodčí: Saidl, ŽK: 2:4, ČK: 0:2 (76. Blažek, 83. Smejkal). Ždírec: M. Žďánský – Takács, Klupka, Čalkovský, Sobotka – Carda, R. Mareš (63. Blažek), Smejkal, Šnobl (70. Hromádka) – Hanousek, Kolouch (28. Chmelík).
Poprvé na jaře se na trávníku objevil futsalista Roman Mareš a jeho vítězný duch znovu zafungoval. „Byl tím pravým impulsem po dvou zpackaných zápasech. Vydržel na hřišti hodinu a samozřejmě byl cítit.“ podotýká Štukhejl. Ten měl proto konečně možnost vyčerpat všechna tři střídání a mohl si dovolit luxus v podobě posazení exjihlavského Chmelíka na lavičku. „Chtěl jsem si ho nechat na oživení a navíc nám takové rozhodnutí zapadalo do taktického plánu,“ vysvětlil svůj tah teprve sedmadvacetiletý kouč. Chmelík se dostal na hřiště už v 28. minutě místo Koloucha, který si natáhl stehenní sval. Nejlepší střelec Ždírce stihl zahodit jednu vyloženou šanci, druhou měl na kopačce Hanousek, jenž se svou rychlostí prosadil až v poslední minutě půle. „Domácí nastoupili jen se třemi obránci a my jsme je svou aktivitou zaskočili,“ říká Štukhejl. Dekora byla nebezpečná ještě dvacet minut po změně stran a Smejkal, Chmelík, Hanousek a Mareše mohli definitivně rozhodnout. Nestalo se, a tak museli hosté v závěru tři body se štěstím ukopat. Bez dvou vyloučených hráčů – Smejkal šel ven po dvou žlutých a střídající Blažek proměnil podmínku pěstním oplácením! „Čtvrthodinu před koncem nás podržel Žďánský a jednou mu pomohlo břevno. Po delším čase se k nám opět přiklonilo štěstí,“ dodal ambiciózní trenér.