3.6.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ - Lipnice n.S. 7 : 0 ( 5 : 0 )

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Sobotka, Takás – Matějka Jan ( 75.min.Petruželka ), Matějka Jiří ( 55.min.Bílek ), Chmelík, Doležal – Veselský ( 45.min.Sklenář ) ,Máša.

Rozhodčí : Duben Diváků : 90 Bez ŽK

Podzimní lídr OP z Lipnice přivezl do Ždírce sychravé a deštivé počasí, které spíše připomínalo podzim než konec května. Z hostujícího celku zbyl vinou zranění několika opor na jaře jen stín. Posílení domácí od úvodního hvizdu na trávníku jasně dominovali. Už v 5.min.se po rohu Máši odrazil míč ve vápně k Sobotkovi, který ho nekompromisně napálil pod břevno – 1:0. Za čtyři minuty dobře pronikal Máša po uličce Chmelíka, finální přihrávku však zkazil. Za chvíli vykopli Chmelíkovu střelu obránci z prázdné branky. Ve 12.min.si na dlouhý nákop Jana Matějky naběhl jeho bratr Jirka a šikovnou tečí zvýšil na 2:0. O pět minut později po další přihrávce Chmelíka zakončoval Máša těsně vedle. Za chvíli si na krásný centr Máši naběhl Jan Matějka, jeho hlavička našla jen brankářovu náruč. Ve 23.min.vyslal bombu z dálky Jirka Matějka, ale golman hostů vyrazil na roh, po kterém minula Veselského střela tyč jen o chlup. Za okamžik se stejný hráč zasekávačkou zbavil obránce a jeho projektil olíznul břevno. Ve 33.min. předvedli krásnou kombinační akci Takács s Chmelíkem a druhý jmenovaný zvýšil na 3:0. Po dvou minutách prostrčil Takács míč do vápna Mášovi, který byl sražen a Jirka Matějka penaltu proměnil – 4:0. Ve 37.min.se po centru Doležala odrazil balón k Mášovi, jenž pohotově vrátil do sítě – 5:0. Tři minuty před pauzou ještě trefil Chmelík s pomocí brankáře z přímého kopu břevno. V druhém poločase se obraz hry nezměnil i když tempo vzhledem k výsledku viditelně opadlo. Hned po zahájení střílel Máša po přistrčení Chmelíka mimo tři tyče. V 56.min.dobře pronikl na pravé straně Takács a jeho centr uklidil hlavou do sítě střídající Sklenář – 6:0. Za deset minut pálil po nakrátko rozehraném rohovém kopu Jan Matějka nad. V 71.min. průnik Chmelíka dobře zlikvidoval hostující brankář. Čtvrt hodiny před koncem přišla jediná střela hostů, která trefila branku, Tomášek byl však u tyče včas. V 83.min.hlavička Máši po centru Polánského olízla pravou tyč. Za minutu znovu rozesmutnil brankář Barták Chmelíka, když znovu kryl jeho samostatný únik.Nejkrásnější okamžik přišel dvě minuty před koncem, Bílek napřáhl z 20-ti metrů a jeho bomba vyhnala pavouky z hostující šibenice – 7:0. Tentokrát nebylo o výsledku pochyb od začátku utkání a nebýt hostujícího brankáře Bartáka, mohli si hosté odvézt ještě větší příděl. Z domácího mužstva vynikli kromě posil z áčka ještě Polánský, Doležal, Máša a Jirka Matějka.Teď musíme zvládnout utkání na hřišti Dolního Města.