11.5.2009, Zdeněk Pleva
Veselý Žďár – SK DEKORA „B“ 0 : 3 ( 0 : 1)

Sestava : Tomášek – Polánský, Havelka, Pleva ( 60.min. Veselský ) , Sklenář – Chalupa, Matějka Jiří, Matějka Jan ( 72.min. Bříza ), Doležal – Máša, Kolouch (45.min. Čalkovský).

Rozhodčí : Nykl Diváků : 30 ŽK 1 : 1 ČK 1 : 0

Do páteční dohrávky prvního jarního kola jsme nastoupili posíleni o dva hráče „áčka“ Koloucha a Čalkovského, kteří se v poločase vystřídali a významně zasáhli do děje utkání. Hned v 1.minutě střílel Kolouch po dlouhém nákopu vedle. Za dvě minuty zahrozili domácí, ale obrana nebezpečný centr včas uklidila do zámezí. V 6.min. vysunul Kolouch Chalupu, který obstřelil brankáře, ale střela skončila mimo. Za pět minut přetažený centr Jana Matějky doputoval ke Kolouchovi, který střílel z úhlu do golmana, odražený balón posunul Máša na vápno Plevovi, jenž pálil těsně vedle. V 21.min. už se hosté radovali. Centr Jirky Matějky napálil Máša do brankáře a vyražený míč vrátil pohotově do branky Kolouch – 1:0. Za pět minut chyboval v rozehrávce Jirka Matějka, naštěstí nebezpečnou střelu zblokovali obránci na roh. Pět minut před pauzou utekl po levé straně Máša, ale jeho centr nikdo z nabíhajících spoluhráčů netrefil. Ve 42.min. napřáhl z 20-ti metrů Jirka Matějka a jeho bomba olízla břevno. Ve druhém poločase pokračovali hosté v náporu. V 52.min. pěkně k tyči střílel Pleva, ale brankář domácích vyškrábl na roh. Za tři minuty postrčil míč Jirka Matějka míč Čalkovskému a jeho projektil skončil v šibenici - 2 : 0. V 57.min. vyrobil hrubku domácí brankář, Máša však v samostatném úniku trefil jeho nohy. Za tři minuty vyrobila domácí obrana další chybu, Máša vybojoval míč, který přistrčil ve vápně Čalkovskému a ten po obejití brankáře zvýšil vedení hostů – 3 : 0. V 65.min. pěkně centroval Veselský, ale Máša v šanci promáchl. V 70.min. si ve vápně nešťastně sáhl na míč Sklenář a rozhodčí nařídil penaltu, kterou domácí útočník poslal vysoko nad. To ho tak frustrovalo, že byl za dvě minuty za kritiku sudího vyloučen. V 78.min. výborně pronikl do vápna Doležal, ale po jeho přihrávce tentokrát Čalkovský v koncovce selhal. Deset minut před koncem se domácím povedla pěkná kombinační akce, domácí kapitán však sám před Tomáškem poslal míč vedle. Potom se zápas už v klidu dohrál. Tentokrát jsme měli utkání od začátku pod kontrolou a vítězství je zcela zasloužené. Mimo střelců branek ještě vynikli Polánský a dříč Máša.