4.5.2009, Marek Štukhejl

Přestože se i ze čtvrtého utkání venku vrátili fotbalisté Ždírce nad Doubravou s prázdnou, znovu zanechali na divizní půdě dobrý dojem. Na prvního máje v Líšni, která aspiruje na postup do MSFL, předvedli svěřenci trenéra Štukhejla výborný výkon a kdyby za stavu 1:1 proměnili vyložené šance, tak v Brně vyhráli.

Líšeň - Ždírec 2:1 (1:1)

Gól: 5. Jaroš, 78. Klimeš - 41. Chmelík. Ždírec: Žďánský – Takács, Klupka, Čalkovský, Sobotka – Blažek, Carda, Smejkal, Chmelík, Šnobl (76. Hromádka) – Kolouch (81. Hanousek).

Líšeň dokáže své soupeře podcenit, ale na druhou stranu umí tvrdě potrestat jejich chyby. To se stalo už po pěti minutách, kdy hosté ztratili míč ve středu hřiště a domácí zásluhou  Jaroše vedli. Dekora, stejně jako proti Hulínu, v dalším průběhu dobře bránila a podnikala rychlé brejky. Do přestávky přečíslení tři na jednoho proměnil Chmelík ve vyrovnávací gól, když z dvaceti metrů chytře přehodil gólmana. Po změně stran se  Líšeň tlačila do šestnáctky, ale bez gólových šancí. Ždírec si vytvořil více gólových příležitostí, ve třech byl záložník Chmelík, ale nedal. Rozhodlo se osm minut před koncem po centru ze standardní situace, kdy nepokrytý brněnský hráč z hranice penalty hlavou skóroval a zajistil favoritovi tři body. Dekora hrála v závěru vabank pouze na tři obránce, ale gólovku si už nevytvořila. „Jsem zklamán, že jsme nedokázali proměnit vytvořené šance, výsledek mohl být i opačný,“ posteskl si trenér Marek Štukhejl, jenž přes porážku ocenil kolektivní výkon svých svěřenců.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...