20.4.2009, Zdeněk Pleva

SK DEKORA „B“ - Lučice 0 : 2 ( 0 : 1 )

Sestava : Tomášek - Polánský ( 82.min. Marek ), Havelka, Legát ( 72.min.Bříza ), Pleva – Blažek, Matějka Jiří, Matějka Jan ( 45.min. Bílek ), Doležal – Sklenář, Veselský.

Rozhodčí : Duben Diváků 100 ŽK 2 : 2

Mužstvo Lučice, přemožitel Ranska z minulého kola, bylo dalším soupeřem domácí rezervy. V začátku zápasu se domácí snažili o tlak , ale hosté pozorně bránili a rychlými protiútoky zatápěli ždírecké obraně. 13.min byla pro domácí smolná, dlouhý nákop prodloužil Lančarič do vápna , kde se po střetu Polánského a Strnada odrazil míč mimo dosah brankáře Tomáška a pomalým obloukem zapadl za tyč – 0: 1. Za dvě minuty se snažil odpovědět Sklenář, po centru hlavičkoval vedle. Ve 20.min. po faulu na Sklenáře kopal přímý kop Jiří Matějka jen do zdi a odražený balón napálil Doležal vedle. Hosté však také nezaháleli a protože jim domácí zbytečnými ztrátami míče umožňovali podnikat rychlé brejky, stále častěji se dostávali k brance Tomáška. Ve 22.min. hlavičkoval Lančarič po rohu těsně vedle. Za čtyři minuty zopakoval to samé na druhé straně Jirka Matějka. Ve 35.min. skončil přímý kop hostů o vlásek nad. V poslední minutě byl ve vápně sražen unikající Sklenář, rozhodčí Duben však zůstal v klidu. Pět minut po pauze mohl skórovat střídající Bílek, ale v dobré šanci trefil hlavou jen obránce. Za dvě minuty střílel zpoza vápna hostující hráč,brankář Tomášek byl však připraven. V 55.min. zahrával přímý kop Jirka Matějka, tato disciplína mu však v tomto utkání vůbec nevycházela. Za deset minut přišla další rána, po dlouhém nákopu se na hranici střetli Legát s Lančaričem a úzkostlivý rozhodčí Duben tentokrát se zapískáním penalty naváhal. Lančarič ji s přehledem proměnil – 0:2. V 69.min. byl svým bratrem brutálně zkopnut Blažek a společně se mstitelem Sklenářem mohl být rád, že jim rozhodčí rozdal jen žluté karty. V 74 min. hosté po dalším přímém kopu minuli opět jen těsně branku. Domácí nasadili třetího útočníka, ale přes pozorně hrající hosty se už do konce utkání k žádné solidní akci nepropracovali. Naopak hosté ještě do otevřené obrany dvakrát nebezpečně zahrozili. Bohužel poslední utkání doma nám herně nevycházejí. Na některých hráčích je vidět, že kvůli pracovním povinnostem nemají natrénováno a v koncovkách utkání už jim chybí síly. Trochu mě mrzí, že někteří kluci rezignovali po druhém gólu a nepokusili se utkání zvrátit. Porážky k fotbalu patří , takže je na nás všech, jak se s tím popereme. Věřím tomu, že příští utkání zase zvládneme, i když Leština doma moc neprohrává.