Oslabené áčko urvalo doma tři body

14.4.2009, Marek Štukhejl
Ždírec – Napajedla 1:0 (0:0)
Gól: 65.Hanousek. Rozhodčí: Volf, ŽK: 2:1. Diváci: 200. Ždírec: Žďánský – Takács, Klupka, Kolouch, Sobotka – Hromádka (46. Blažek), Smejkal, Carda, Chmelík, Šnobl – Hanousek (90. Máša).
Ždírec nastoupil bez dvou klíčových hráčů – zraněného Romana Mareše (přetrhané vazy v kotníku) a kapitána Petra Čalkovského, který trávil velikonoce s rodinou na chatě. O to víc se mužstvo semklo a příkladně bojovalo. První půli odehráli domácí v rozestavení 4 – 5 – 1, ale aktivita z druhé vlny nepřicházela, neboť hosté zálohu jednoduše překopávali. Už ve 2. minutě přežila Dekora těžký moment, když Kolouch při odvracení standardní situace zasáhl soupeře vysokou nohou a rozhodčí Volf ukázal na penaltový bod. Žďánský ovšem střelce Melichárka bravurně vychytal! Ve 35. minutě byl při průniku do šestnáctky faulován aktivní Šnobl, ale také Kolouch nechal při penaltě vyniknout brankáře. O přestávce trenér Štukhejl vysunul smolaře Koloucha na hrot a udělal dobře. V 65. minutě zklepl urostlý útočník nakopnutý míč ideálně do běhu Hanouskovi, ten utekl všem a chytře na vzdálenější tyč obstřelil gólmana. Napajedla poté vsadila na hru vabank, ale ždírečtí bojovníci cenné tři body zuby nehty ubránili. „Jsem rád, že kluci zápas vydřeli a konečně jsme vyhráli. Teď je potřeba výhru potvrdit ve středu proti Mohelnici,“ řekl Marek Štukhejl. Utkání s posledním celkem tabulky začíná u Doubravy v 17 hodin.