Áčko chtělo, vyrovnalo, ale prohrálo

22.3.2009, Marek Štukhejl
Fotbalisté Dekory Ždírec svůj první zápas na jaře prohráli. Z Boskovic, které divizi potřebují zachránit, přesto odjížděli ze zdviženou hlavou. „Předvedli jsme hru lepší než je konečný výsledek. Remízový zápas rozhodly naše chyby vzadu,“ zhodnotil svou trenérskou premiéru Marek Štukhejl, který na podzim působil po boku Richarda Zemana.
Boskovice – Ždírec 3:1 (1:0)
Góly: 35.Dostál, 81. Havlíček, 89. Kašpar - 62. Máša. Rozhodčí: Saidl, ŽK: 3:2. Ždírec: Žďánský – Sobotka, Kolouch, Klupka, Takács – Čalkovský - Šnobl (43. Blažek), Smejkal, Chmelík, Hromádka – Máša (75. Hanousek).
Ždírec přes zimu přešel na zónové bránění v rozestavení 4 – 1 – 4 – 1, novými muži v sestavě jsou pravý bek Takács s driblérem Chmelíkem a na hrotu útoku zatím vyhrává souboj s Hanouskem důraznější Máša. Při absenci futsalisty Romana Mareše se na post štítového záložníka posunul kapitán Čalkovský a kromě náhradního brankáře Tomáška byl jediným nevyužitým náhradníkem Carda, jehož v týdnu čeká artroskopie kolena. Dekora se poučila z úterní porážky s Vrchovinou 0:1 a na menší umělé trávě zachytila počáteční nápor domácích. Do vedení šly Boskovice deset minut před přestávkou z nevinné akce po centrovaném míči. Dekora v první půli hrozila jen ze standardních situací, ale po obrátce předvedla vynikající nástup a v záloze soupeře jasně přehrávala. Po hodině hry poslal zprava ostrý centr do ohně Hromádka a rozběhnutý Máša míč vyražený brankářem doklepl do sítě. Hosté byli při chuti a chtěli vyhrát. Jenže deset minut před koncem využil volného prostoru ve vápně Havlíček a při hře vabank utekli dva domácí útočníci na konečných 3:1. Pokud to klimatické podmínky ve Ždírci dovolí, přijede v neděli k Doubravce poslední Mohelnice, která na úvod překvapivě porazila Vyškov.