SK DEKORA ,,A" doplatila v derby na školácké chyby

10.11.2008, Zdeněk Pleva

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou nedotáhli k bodovému zisku slibně rozehrané derby se Žďárem nad Sázavou a v divizní tabulce zůstali s 15 body na jedenácté příčce. „Sehráli jsme nešťastné utkání. Klíčové bylo, že za stavu jedna nula Šnobl z kroku přestřelil prázdnou bránu a vzápětí jsme inkasovali dvě slepené branky. Derby rozhodla propustnost obran a hlavně chyby našeho brankáře. Jinak mám klukům těžko co vytknout, jeli nadoraz a předvedli výkon na hranici svých možností. Žďár disponuje vyšším hráčským potenciálem a byl na nás dobře nachystán,“ zhodnotil divácky zajímavé derby trenér Dekory Richard Zeman. V neděli od 13:30 čeká jeho svěřence ještě domácí jarní předehrávka s Vyškovem.

Ždírec – Žďár n. S. 1:3 (0:0)

Góly: 55. Čalkovský – 67. Bratršovský, 70. Šindelka, 84. vlastní. Rozhodčí: Trávníček, ŽK: 4:2. Diváci: 400. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Klupka, Kolouch (77. Hanovec), Sobotka – Carda (35. Blažek), R. Mareš, Čalkovský, Šnobl – Procházka, Hanousek.

Žďár začal aktivně, ve 3. minutě zblízka přestřelil Horák a v 7. protáhl Žďánského Zedníček. Ždírec ještě v úvodní čtvrthodině odpověděl únikem Hanouska a hlavičkou Romana Mareše do tyče. Pak se hra trochu zklidnila, větší aktivitu a kvalitu ukazoval Žďár, ale domácí dobře bránili a v závěru poločasu málem udeřili. Ve 37. minutě se po rychle vhozeném autu vřítil do vápna dobře hrající Hanousek a jen o centimetry minul šibenici. Tři minuty před pauzou pak po Čalkovského centru hlavičkoval v dobré pozici nad Mareš. V nástupu do druhé půle stálo při Dekoře štěstí. Nejdříve od Blažkova ucha málem skončila v bráně nepovedená střela Procházky a v 55. minutě prošla Čalkovského přízemní rána přes houštinu nohou s tečí hostujícího beka v síti – 1:0. Poté z další Čalkovského povedené standardní situace už potřetí v zápase neuspěl R. Mareš a v 65. minutě zazdil tisíciprocentní šanci další futsalista Šnobl, který po úniku Hanouska z metru netrefil zívající svatyni. „Překvapilo mě, že to propadlo golmanovi pod tělem a trochu mi to skočilo. V pr..li bych se viděl,“ smutnil dříč Tomáš Šnobl. Zvláště když Žďánskému vzápětí pod tělem propadla chytatelná rána Bratršovského a za další tři minuty vyrobil brankář Dekory zbytečný roh, po jehož nedůrazném odvrácení otočil skóre Šindelka. Smolný den ždírecké defenzívy završil vlastním gólem Sobotka.

Ostatní výsledky: Mohelnice - Třebíč 0:3, Napajedla – Líšeň 0:2, Hulín – Rousínov 0:2, Velké Meziříčí – Šardice 1:2, Vyškov – Otrokovice 1:0, Rájec-Jestřebí – Protivanov 0:0, Konice – Boskovice 4:1.