SK DEKORA ,,A" doplatila v derby na školácké chyby

10.11.2008, Zdeněk Pleva

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou nedotáhli k bodovému zisku slibně rozehrané derby se Žďárem nad Sázavou a v divizní tabulce zůstali s 15 body na jedenácté příčce. „Sehráli jsme nešťastné utkání. Klíčové bylo, že za stavu jedna nula Šnobl z kroku přestřelil prázdnou bránu a vzápětí jsme inkasovali dvě slepené branky. Derby rozhodla propustnost obran a hlavně chyby našeho brankáře. Jinak mám klukům těžko co vytknout, jeli nadoraz a předvedli výkon na hranici svých možností. Žďár disponuje vyšším hráčským potenciálem a byl na nás dobře nachystán,“ zhodnotil divácky zajímavé derby trenér Dekory Richard Zeman. V neděli od 13:30 čeká jeho svěřence ještě domácí jarní předehrávka s Vyškovem.

Ždírec – Žďár n. S. 1:3 (0:0)

Góly: 55. Čalkovský – 67. Bratršovský, 70. Šindelka, 84. vlastní. Rozhodčí: Trávníček, ŽK: 4:2. Diváci: 400. Ždírec: Žďánský – Kysilko, Klupka, Kolouch (77. Hanovec), Sobotka – Carda (35. Blažek), R. Mareš, Čalkovský, Šnobl – Procházka, Hanousek.

Žďár začal aktivně, ve 3. minutě zblízka přestřelil Horák a v 7. protáhl Žďánského Zedníček. Ždírec ještě v úvodní čtvrthodině odpověděl únikem Hanouska a hlavičkou Romana Mareše do tyče. Pak se hra trochu zklidnila, větší aktivitu a kvalitu ukazoval Žďár, ale domácí dobře bránili a v závěru poločasu málem udeřili. Ve 37. minutě se po rychle vhozeném autu vřítil do vápna dobře hrající Hanousek a jen o centimetry minul šibenici. Tři minuty před pauzou pak po Čalkovského centru hlavičkoval v dobré pozici nad Mareš. V nástupu do druhé půle stálo při Dekoře štěstí. Nejdříve od Blažkova ucha málem skončila v bráně nepovedená střela Procházky a v 55. minutě prošla Čalkovského přízemní rána přes houštinu nohou s tečí hostujícího beka v síti – 1:0. Poté z další Čalkovského povedené standardní situace už potřetí v zápase neuspěl R. Mareš a v 65. minutě zazdil tisíciprocentní šanci další futsalista Šnobl, který po úniku Hanouska z metru netrefil zívající svatyni. „Překvapilo mě, že to propadlo golmanovi pod tělem a trochu mi to skočilo. V pr..li bych se viděl,“ smutnil dříč Tomáš Šnobl. Zvláště když Žďánskému vzápětí pod tělem propadla chytatelná rána Bratršovského a za další tři minuty vyrobil brankář Dekory zbytečný roh, po jehož nedůrazném odvrácení otočil skóre Šindelka. Smolný den ždírecké defenzívy završil vlastním gólem Sobotka.

Ostatní výsledky: Mohelnice - Třebíč 0:3, Napajedla – Líšeň 0:2, Hulín – Rousínov 0:2, Velké Meziříčí – Šardice 1:2, Vyškov – Otrokovice 1:0, Rájec-Jestřebí – Protivanov 0:0, Konice – Boskovice 4:1.

Novinky

Áčko doma zvítězilo

23.5.2017 Ve Ždírci nad Doubravou se hrál vyrovnaný fotbal, kterému více...

Elévové

23.5.2017 více...

Dorost

22.5.2017 více...

Béčko doma vyhrálo

16.5.2017 Domácí začali proti Tisu velmi vlažně a nechávali v obraně okénka, což se více...