29.10.2008, Zdeněk Pleva

Ždírec předvedl anglickou jízdu

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou dokázali otočit zdánlivě ztracený zápas s Otrokovicemi, v poslední minutě však znovu vzadu chybovali, a tak vybojovali pouze bod. Před nedělním dopoledním derby ve Velkém Meziříčí náleží Dekoře v tabulce 10. příčka. „Smekám před bojovností a odhodláním všech hráčů. Měli jsme to dotáhnout, ale vzhledem k průběhu bod beru,“ zhodnotil nervydrásající souboj trenér Richard Zeman a jedním dechem dodal: „V Meziříčí se nám bude hrát líp. Tam budou diváci nadávat domácím.“

Ždírec - Otrokovice 3:3 (0:2)

Góly: 50. Šnobl, 65. Čalkovský, 85. Sobotka – 17. Kraváček, 20. Jordánek (PK), 90. Zálešák. Rozhodčí: Šenkýř, ŽK: 3:1. Diváci: 250. Ždírec: Žďánský – Sobotka, Klupka (46. Kysilko), Kolouch, Hanovec – Carda, R. Mareš, Čalkovský, Šnobl (75. Buriánek) – Hanousek (87. Blažek), Procházka.

Kdo nezůstal u televize při atraktivním duelu Chelsea – Liverpool, nemusel litovat. Od začátku byl patrný rychlostní handicap ždíreckých zadáků oproti raketovým tykadlům Otrokovic. Domácí obránci navíc vyráběli zbytečné chyby. V 17. minutě neodvrátili jednoduchou standardní situaci a prohrávali 0:1. Další pohroma přišla za tři minuty: stoper Klupka při odkopu nastřelil Sobotkova záda, od nichž se míč odrazil na ruku upadnuvšího Cardy a hosté z penalty pohodlně zvýšili. Vysunutí Koloucha na hrot se v prvním poločase ještě neprojevilo, ale další poločasové změny přinesly parádní obrat. „Otřeseného Klupku nahradil Kysilko, Mareš se posunul na levý kraj zálohy, Šnobl doprava a Čalkovský rozdával míče coby defenzivní štít,“ popisuje své tahy ždírecký kouč. V 50. minutě dorazil Marešovu zblokovanou střelu hlavou do sítě maličký Šnobl a v 65. minutě zpětnou přihrávkou nabil na vyrovnávací trefu Čalkovskému. Ještě předtím proběhl zkoprnělou ždíreckou obranou „fofrník“ Krhút, ale při blafáku na brankáře naštěstí podklouzl. Hrdinou se mohl stát nejspolehlivější bek Dekory Michal Sobotka, který pět minut před koncem nádhernou hlavičkou zužitkoval přetažený přímý kop Čalkovského. Poté měl pojistku na noze Kolouch a přišla 90. minuta, v níž ždírecká obrana potvrdila svůj nepřesvědčivý den.

Ostatní výsledky: Žďár - Třebíč 2:3, Vyškov - Líšeň 1:1, Mohelnice - Rousínov 0:1, Napajedla - Protivanov 3:1, Hulín - Boskovice 1:0, Rájec-Jestřebí - Šardice 0:2, Konice - Velké Meziříčí 1:2.