Áčko žije ! Vyhrálo a je osmé.

21.10.2008, Zdeněk Pleva

Ždírec žije! Vyhrál a je osmý

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou po pěti porážkách v řadě znovu zabrali a stálo to za to. Na půdě čtvrtých Konic, kde buduje nadstandardní areál předseda Poslanecké sněmovny, „Česan“ Miloslav Vlček, vyhráli nečekaně 3:0 a v divizní tabulce se posunuli na 8. místo. „Teď to musíme potvrdit doma a porazit Otrokovice,“ ví dobře trenér Richard Zeman.

Konice – SK DEKORA ,,A“ 0:3 ( 0:1 )

Góly: 2. Šnobl, 52. Čalkovský ( PK ), 67. Carda. Rozhodčí: Reich ( Pelhřimov ), ŽK: 3:3, ČK: 1:0 ( 52. Švrček).

Ždírec: Žďánský – Sobotka ( 87. Buriánek ), Klupka, Kolouch, Hanovec – Carda, R. Mareš, Čalkovský ( 82. Smejkal ), Šnobl – Hanousek ( 90. Blažek ), Procházka.

Návrat Romana Mareše, elitní útočník Kolouch do obranné čtyřky, Žďánský zpátky do brány a Sobotka místo labilního Kysilka – to byly podstatné změny ždírecké sestavy. A hlavně Dekora po 398 minutách ( ze hry dokonce po 547 min.) konečně dala gól. Už ve 2. minutě, kdy drzý nováčkovský nástup osladil důrazný štírek Šnobl. „ To byl hodně důležitý moment. Ale my jsme si na Konice fakt věřili, protože dostávají hodně gólů, “ řekl po zápase ždírecký kouč. Hosté výborně bránili a favorita pustili do šance jen ve 27. minutě, kdy se při voleji Přikryla zaskvěl Žďánský. Po půlhodině hry se při brejku zbavil posledního obránce Hanousek, ale levačkou trefil brankáře a těsně před odchodem do kabin netrefil zblízka bránu R. Mareš. V úvodu druhého poločasu se Ždírci povedl sehrát další rychlý protiútok, Procházka našel mezi stopery Hanouska a ten byl při zakončení sražen za cenu druhé žluté karty a penalty. Kapitán Čalkovský zachoval při „desítce“ chladnou hlavu a senzační výsledek se začal rýsovat. Zvláště když se po Čalkovského odraženém přímém kopu a přistrčení Mareše „angličanem“ z 20 metrů nádherně trefil sváteční střelec Carda. Opařené Konice mohl při sólu v 84. minutě čtvrtým gólem dorazit Hanousek, až pak nastřelili šokovaní domácí ve své druhé šanci zápasu tyčku. „Zápas nám vyšel ve všech směrech. Pomohl nám rychlý gól, osvědčily se změny v sestavě, všichni hráči podali výborný výkon a zvedl se týmový duch. Jen tak dál,“ přeje si Zeman. Ve zbylých čtyřech kolech hraje Ždírec třikrát doma a jede do Meziříčí. „Venku jsme uhráli deset bodů a doma čtyři. Máme co napravovat,“ dodal trenér Dekory.

Ostatní výsledky: Třebíč - Otrokovice 1:0, Líšeň - Žďár 2:3, Rousínov - Vyškov 1:3, Protivanov - Mohelnice 1:2, Boskovice - Napajedla 1:0, Šardice - Hulín 1:1,Velké Meziříčí – Rájec-Jestřebí 0:1.